بازار فروش پودر کربنات کلسیم کوتد

پودر کربنات کلسیم کوتد (coated calcium carbonte powder) از ساختار تغییر یافته‌ی کربنات کلسیم معدنی یا رسوبی به دست می‌آید.این ماده پرکاربرد که در ادامه در خصوص خصوصیات آن صحبت شده صنایع زیادی را وابسته به خود کرده است. کلسیم کربنات به طور ساده دوستدار آب است. این خصوصیت سبب شده است که بسیاری از تولیدات با مصرف نوع ساده‌ی آن با مشکل مواجه شوند. برای توضیح این مطلب باید اشاره کوچکی به ساختار این ماده کرد. کلسیم کربنات ساده قابلیت انحلال با آب دارد و برای اینکه بتوان آن را با مواد پلیمری مخلوط کرد نیازمند اسید است. شاید بپرسید چرا اسید؟ زیرا اسیدهای چرب موجب می‌شوند روکشی روی این پودر به وجود آمده که به آن خاصیت آلی یا به اصطلاح خاصیت روانلوپریکنت دهد. این ویژگی سبب می‌شود مواد اولیه‌ی پلاستیکی بتوانند با آن اتصال برقرار کنند و با یکدیگر ترکیب شوند. نخستین بازار فروش پودر کربنات کلسیم کوتد ایران در تناژ بیش از 20 هزار تن سالیانه توسط مجموعه صنعتی آروشا عملیاتی شده است.

بازار فروش پودر کربنات کلسیم کوتد

انواع کربنات کلسیم کوتد

پودر کربنات کلسیم کوتد در واقع همان کربنات کلسیم معمولی است که به کمک لایه ای از اسیدهای چرب پوشش داده شده است. اسیدهای چرب دارای زنجیره الی طولانی با انتهای اسیدی می ‌باشند که در یک سر این زنجیره های الی خاصیت دوستدار مواد آلی و در سر دیگر آن ها خاصیت دوستدار مواد معدنی دیده می ‌شود. کربنات کلسیم معمولی با شاخصه آب دوست بودن شناخته شده است. اما کربنات کلسیم کوتد که به کمک اسیدهای چرب پوشش داده می ‌شود، خاصیت آب گریزی را از آن خود می نماید و در واقع بخش اسیدی اسید های چرب به خوبی در سطح کربنات کلسیم اتصال داده می شوند. سپس آن سر غیر قطبی به دور ذرات کربنات کلسیم متصل شده تا در نهایت خاصیت آب دوستی به خاصیت آب گزیری تبدیل شود. ویژگی های پودر کربنات کلسیم کوتد بسیار بیشتری در مقایسه با پودر کربنات کلسیم معمولی و میکرونیزه می باشد. این ترکیبات دارای استحکام انرژی، جذب روغن کم، ایجاد سطح با کیفیت و روشنایی بالا، سازگاری با محیط های ارگانیک، افزایش استحکام مکانیکی و غیره هستند و به واسطه داشتن همین ویژگی ها در تولید محصولات حساس مورد استفاده قرار می گیرند. معمولاً از کربنات کلسیم کوتد در تولید لوله های پروفیل، پلیمر ها، پلاستیک ها، رنگهای صنعتی، پرکننده های ضد خوردگی استفاده می شود.

کارخانه تولید کربنات کلسیم صنعت رنگ(2500mesh)

مزایای کربنات کلسیم کوتد نسبت به کربنات کلسیم میکرونیزه

اصلی ترین مزیت کربنات کلسیم کوتد نسبت به کربنات کلسیم میکرونیزه، پوشش سطحی این محصولات به کمک اسیدهای چرب می ‌باشد و همانطور که اشاره کردیم همین فرآیند باعث می شود که پودر های کربنات کلسیم خاصیت آبگریزی و جذب کم روغن را داشته باشند و همین ویژگی به عنوان اصلی ترین وجه تمایز این دو ترکیب مورد توجه صنعتگران قرار می ‌گیرد. پودر کربنات کلسیم کوتد دارای قیمت فروش بالاتری در مقایسه با نمونه های میکرونیزه می باشد و در واقع این محصولات با قیمت بالایی که دارند از خصوصیات بالقوه برخوردار هستند و در کاهش هزینه های تولیدی صنایع مختلف تاثیرات مثبتی ایجاد می نمایند. خرید پودر کربنات کلسیم با بالاترین کیفیت باید از برندهای معتبر و شناخته شده انجام داد. کیفیت مواد اولیه در کیفیت تولیدات صنایع مختلف تاثیر بسزایی دارد. شایان ذکر است که مجموعه صنعتی آروشا پودر تامین کننده کلیه سفارشات پودر کربنات کلسیم در ایران می باشد و انواع کربنات کلسیم کوتد و کربنات کلسیم میکرونیزه را در مش بندی های مختلف ارائه می نماید.

قیمت ارزانترین کلسیم کربنات لوله پلی کا در کرج
>>

بازار فروش پودر کربنات کلسیم کوتد

خصوصیات پودر کربنات کلسیم پوششدار

برای به دست آوردن پودر کربنات کلسیم کوتد ، اسید استئاریک طی فرآیندی خاص با پودر کربنات کلسیم ساده مخلوط می شود . این عملیات سبب می‌شود پودر کلسیم کربنات کوتد خصوصیات دیگری نیز پیدا کند :
-با پوشش به روش شیمیایی این پودر در دمای بالای نود درجه نیز ماندگار خواهد بود و نقطه‌ی ذوب بالایی پیدا می‌کند.
-با این روش در آب محلول نشده و خاصیت ضدآب پیدا می‌کند.
-به دلیل هماهنگی و قطبیت با مواد پلیمری توانایی پخش قابل توجهی دارد.
-به دلیل خنثی شدن ساییدگی و خوردگی در محصولات را پایین می‌آورد.
-روغن کمتری جذب می‌کند.
-استفاده از این پودر در محصولات سبب استحکام و انسجام بیشتری خواهد شد.

بازار فروش پودر کربنات کلسیم پوششدار

شرکت تولیدی آروشا با سابقه ای درخشان و سال ها تجربه در حوزه تولید پودرهای صنعتی و معدنی مرغوب ترین پودر کلسیم کربنات کوتد را با ماشین آلات پیشرفته توسط کارشناسان ماهر خود تولید و عرضه می‌کند. با خرید و مصرف این پودر در محصولات خود علاوه بر موارد فوق کیفیتی عالی در محصولات خود را شاهد خواهید بود. پودر کلسیم کربنات کوتد به دلیل داشتن ریشه ای معدنی قابلیت جذب بهتر را در طبیعت دارد و در نتیجه میزان آلودگی کمتری در محیط زیست ایجاد می‌کند. با این حال استفاده از نوع اسید و ماشین آلات استاندارد نقش مهمی در بهبود ساخت این ماده دارد.
خوشبختانه مجموعه آروشا با داشتن خطوط تولید مجهز و مواد اولیه مرغوب این افتخار را داشته که بزرگترین تولیدی پودر در سراسر کشور و خاورمیانه باشد. انواع پودر های کلسیم کربنات پوششدار با دانه و سایز متفاوت، نقطه جوش و ذوب مختلف و مش بندی گوناگون متناسب با نوع تولیدی شما در مجموعه‌ی آروشا تولید شده و پس از سفارش شما آماده تولید و ارسال می‌شود. برای ارتباط با واحد فروش ما به آدرس و شماره های درج شده در سایت مراجعه نمائید.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: / 5. تعداد رای:

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت