تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم

0
()

تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم سفید رنگ و در مشهای مختلف درکارخانه پودر سنگ آروشا انجام می شود . پودر میکرونیزه کربنات کلسیم آروشا یکی از پر مصرف ترین مواد به عنوان پر کننده ( Filler ) در صنایع مختلف از جمله صنایع شیمیایی ،پلیمرها، صنایع غذایی و بسیاری دیگر از صنایع می باشد.

تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم جهت صنایع

تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم

سالها قبل تولید پودر کربنات کلسیم تنها از روش کوبش یا روش های خردایش مکانیکی انجام می شد. به این نوع از پودرها اصطالحاً GCC گفته می شود. امروزه دیگر این محصول جوابگوی کیفیت مورد تقاضای بسیاری از صنایع نمی باشد. در روش جدید پس از استخراج سنگ کربنات کلسیم از معادن با استفاده از سنگ شکن آن را تا ابعاد سانتی متری خرد می کنند. در مرحله بعدی با استفاده از تجهیزاتی مانند کوبه یا غلطک ان را به سایز میلیمتر می رسانند . و سپس با استفاده از دستگاه بال میل آن را تبدیل به پودر میکرونیزه کرده و با استفاده از دستگاه های سپراتور ذرات خرد شده را در سایزهای مختلف جدا سازی می نمایند.


تولید با این روش علاوه بر استهلاک و مصرف بسیار زیاد انرژی دارای محدودیتهای بسیاری از جمله محدودیت در اندازه و شکل ذرات پودر می باشد . دستیابی به پودری فاین و یکنواخت حتی در مش 2500 (5میکرون) واقعی امری بسیار دشوار می باشد. علاوه بر این خلوص محصول حداکثر معادل خلوص سنگ معدن خواهد بود و در طول فرآیند خردایش ذرات فلزی نیزبه یکی از آنالیزهای نامطلوب محصول اضافه می شود.

 

کارخانه تولید و فروش کربنات کلسیم در فارس
>>

تولید کربنات کلسیم رسوبی

در تولید کربنات کلسیم رسوبی یا PCC  به جای خردایش مکانیکی از فرآیندهای شیمیایی استفاده می شود . پودر کربنات کلسیم رسوبی از واکنش دادن آهک هیدراته  با گاز Co2 در رآکتورهای
خاص تولید می گردد.

CaCo3+Heat—————- Cao + Co2

Cao + H2o———————Ca(OH)2

Ca(OH)2 + Co2——– CaCo3 + H2o

آمار سالانه تولید و مصرف این محصول به شکل باور نکردنی رشد کرده است . تولید و مصرف این ماده در جهان حدود 6 میلیون تن میباشد که 75 % آن در صنایع کاغذ سازی مورد مصرف دارد. بدلیل تکنولوژی پیچیده فرایند PCC ، تولید این محصول در کشورهای در حال توسعه رشد زیادی نیافته است. و به همین دلیل محصولات مرتبط به این ماده نیز رشد چندانی پیدا نکرده اند. از جمله این صنایع ؛ کاغذسازی و صنایع پلیمر وصنایع رنگسازی می باشند. PCC که اندازه ذرات آن بین  0.3 تا 0.8 میکرون میباشد به نانو PCC یا UFC معروف است. UFC به عنوان پرکننده در اکثر پلیمرها خصوصاً PVC مصرف عمده دارد.


با توجه به فراوانی سنگ آهک مرغوب و انرژی گاز طبیعی در ایران که لازمه این پروسه می باشند ایران می تواند تولید کننده عمده این محصول در خاورمیانه و نیز به عنوان صادرکننده به اروپا مطرح باشد.

تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم

موارد مصرف کربنات کلسیم:

تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم آروشا به منظور تامین نیاز بخش صنعت و کشاورزی و صنایع غذایی صورت می پذیرد . موارد عمده مصرف پودر کربنات کلسیم میکرونیزه عبارتند از :

کربنات کلسیم سفید رنگ و بهره‌وری بالا در تولید
>>

 کاغذ سازی: کربنات کلسیم در صنایع کاغذ به عنوان یک ماده پوششی و یک نوع فیلر محسوب می گردد. بازار اصلی مصرف کربنات کلسیم در صنایع کاغذ از جمله کاغذ تحریر می باشد.

 صنایع رنگ: یکی از مصارف اصلی کربنات کلسیم رسوبی در صنایع رنگ میباشد. این ماده به عنوان جایگزین اکسید تیتانیوم کاربرد دارد.

 صنایع پلاستیک و لاستیک: در این صنعت انواع بسیار ریز کربنات کلسیم رسوبی به کار میرود. کربنات کلسیم از کلوخه شدن پلیمرها جلوگیری نموده و خواص پراکندگی آنها را بهتر مینماید. مهمترین پلیمر مصرف کننده این ماده پلی وینپل کلراید است.

 مرکب چاپ: کربنات کلسیم امولسیونی می تواند در ساخت انواع مرکب چاپ استفاده شود. نوع ریز دانه آن برای این منظور کاربرد بیشتری دارد.

 صنایع آرایشی و بهداشتی: تولید کنندگان لوازم آرایشی و خمیر دندان از مصرف کنندگان کربنات کلسیم رسوبی هستند.

 مواد پاک کننده: در جلا دهنده و پاک کننده فلزات از کربنات کلسیم به عنوان عامل کمکی لخته ساز استفاده می شود.

 صنایع دارویی: در این صنعت از کربنات کلسیم بسیار مرغوب استفاده می شود. و باید با استانداردهای معتبر این صنعت مطابقت داشته باشد. این ماده برای تهیه شربت و قرص ضد اسید، در ساخت آنتی بیوتیک جهت خنثی سازی و به عنوان کمک فیلتر، در قرصهای قابل حل به عنوان عامل حل کننده و استحکام بخش و در قرصهای کلسیم به عنوان عامل تأمین کلسیم مصرف می گردد.

ناگفته های صنعتی کربنات کلسیم در رنگ سازی
>>

 صنایع غذایی: کربنات کلسیم در صنایع غذایی به عنوان خنثی کننده اسیدیته مصرف می گردد و در ساخت آدامس نیز کاربرد دارد.

تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم

کارخانه تولید پودر کربنات کلسیم میکرونیزه

بزرگترین کارخانه تولید پودر کربنات کلسیم میکرونیزه کشور با بیش از ده خط تولید مجهز و ظرفیت تولید 4000 تن در ماه با برند آروشا در حال فعالیت می باشد. تامین پودر کربنات کلسیم مورد نیاز بسیاری از صنایع کشور از طریق این مجموعه انجام می پذیرد. تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم در گروه صنعتی کارخانجات آروشا با قیمت و کیفیت مناسب به منظور کاهش هزینه های اولیه صنایع زیر دست
عملیاتی شده است.

 

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: / 5. تعداد موافقین :

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت