سایه دادن گلخانه با پودر مل

به منظور پوشش دادن و ایجاد سایه بر روی گلخانه ها در مقابل اشعه مستقیم آفتاب از روشهای متفاوتی استفاده می شود ، یکی از روشهای پرکاربرد کشاورزان سایه دادن گلخانه با پودر مل می باشد. در فصل گرم سال دمای داخل گلخانه از بیرون آن بیش از 11 درجه اختلاف دما دارد . این حرارت مضراتی دارد که در اینجا به اختصار به آنها می پردازیم : کاهش استحکام ساقه ، کاهش سایز گل ، به عقب افتادن تایم گلدهی و از بین رفتن جوانه ها

سایه دادن گلخانه با پودر مل

سایه دادن گلخانه با پودر مل میکرونیزه آروشا

در اثر وزش باد گرم و خشک از ابتدای خرداد تا پایان تیرماه و در نتیجه کاهش رطوبت هوا و افزایش بی سابقه دمای محیط، قسمت های بالایی درختان به ویژه مرکبات تا حد زیادی آسیب می بیند .این معضل در برخی موارد تا 55 درصد کاهش کیفیت و کمیت محصول را موجب خواهد شد. لذا استفاده از پوردهای معدنی سفید برای ایجاد سایه روشن روی برگ و ساقه درختان برای کاهش جذب نور خورشید مورد نیاز می باشد .

آنالیز شیمیایی پودر مل

Element (%)Measure
caco3 99
fe2o3 0.008
mgo 0.75
loi 43.2
insoluble HCL 0.10

برای آماده کردن محلول سایه دادن مواد اولیه زیر را به نسبت مساوی باهم مخلوط می کنند : 1- پودر میکرونیزه مل آروشا 2- رنگ نیمه پلاستیک 3- آب برای هر متر مربع مساحت گلخانه 150 گرم رنگ پلاستیک و 150 گرم پودر مل لازم می باشد .
علت استفاده از پودر مل در محلول ایجاد سایه ، دستیابی به پوشش بیشتر ، پخش یکنواخت محلول ، استحکام محلول ایجاد سایه ، مقاومت مناسب در مقابل نور خورشید ، بی ضرر بودن پودر مل بدلیل معدنی و طبیعی بودن آن ، بازگشت پودر مل به چرخه طبیعت بسیار آسان تر و سریع تر از سایر مواد شیمیایی می باشد.

خواص پودر کربنات کلسیم برای محلول پاشی

مجتمع صنعتی آروشا با بهره گیری از توان مهندسین و پژوهشگران توانمند در بخش تحقیق و توسعه و ارتباط مستمر با باغداران موفق به تولید نوعی پودر کربنات کلسیم برای محلول پاشی شده است
که ویژگی های اصلی آن عبارتند از:
فاقد باقی مانده های مضر برای برگ درختان است.
حاوی عنصر مفید کلسیم برای تغذیه گیاه است.
به راحتی جذب خاک می شود و به عنوان کود عمل می کند. و به محیط زیست و زمین آسیب نمی رساند.
بالاترین سفیدی ممکن را برای دفع نور خورشید دارد .
طیف مضر نور خورشید و نوع نور مورد نظر را دفع می کند .این محصول قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای نسبت به سایر موارد مشابه دارد . از رشد و طول عمر گیاه حمایت می کند برای افزایش کیفیت محصول مفید است. در کاهش برخی آفات موثر است.
تعرق برگ درختان را کاهش می دهد .
خواص پودر کربنات کلسیم برای محلول پاشی

کارخانه تولید پودر مل میکرونیزه

مجموعه صنعتی آروشا با ده خط مکانیزه تولید انواع پودرهای معدنی برای مصارف مختلف صنعتی ، کشاورزی و ساختمانی ، تامین پودر مورد نیاز بخش عمده ای از صنعتگران و مشتریان داخلی و کشورهای
همسایه را بر عهده دارد. محصول پودر مل برای روکش گلخانه یکی از محصولات پر مصرف تولیدی مجموعه آروشا می باشد که با استقبال گسترده مشتریان و کشاورزان و صاحبان گلخانه ها از استانهای مختلف کشور مواجه شده است .
ما با اجرای طرح فروش عمده پودر مل در سطح کشور توانسته ایم ضمن کاهش هزینه مصرف کنندگان ، بهترین محصول باکیفیت و درجه خلوص بالا را در اختیار مشتریان قرار دهیم . متاسفانه پودرهای غیر صنعتی و بی کیفیت موجود در بازار که گاها با هزینه های بسیار  بالا در اختیار مشتریان قرار می گیرد ، انتظارات ایشان را در استفاده از این پودرها برآورده نمی نماید و هزینه های انجام شده عملا بی اثر می گردد.
به مشتریان و کشاورزان عزیز توصیه می کنیم از مراکز معتبر و ترجیحا کارخانه تولید پودر مل به صورت مستقیم خرید خود را انجام دهند تا نیاز به هزینه مجدد در این خصوص نباشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش با بخش فروش کارخانه ارتباط برقرار فرمائید . ارسال محصول در کوتاه ترین زمان ممکن و به سراسر کشور انجام می شود.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رای: 20

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت