سایه دادن گلخانه با پودر مل

4.9
(39)

به منظور پوشش دادن و ایجاد سایه بر روی گلخانه ها در مقابل اشعه مستقیم آفتاب از روشهای متفاوتی استفاده می شود ، یکی از روشهای پرکاربرد کشاورزان سایه دادن گلخانه با پودر مل می باشد. در فصل گرم سال دمای داخل گلخانه از بیرون آن بیش از 11 درجه اختلاف دما دارد . این حرارت مضراتی دارد که در اینجا به اختصار به آنها می پردازیم : کاهش استحکام ساقه ، کاهش سایز گل ، به عقب افتادن تایم گلدهی و از بین رفتن جوانه ها ، در این مقاله با ما همراه باشید تا نکاتی چند در مورد مل پاشی روی گلخانه را باهم بیاموزیم .

سایه دادن گلخانه با پودر مل

سایه دادن گلخانه با پودر مل میکرونیزه آروشا

در اثر وزش باد گرم و خشک از ابتدای خرداد تا پایان تیرماه و در نتیجه کاهش رطوبت هوا و افزایش بی سابقه دمای محیط، قسمت های بالایی درختان به ویژه مرکبات تا حد زیادی آسیب می بیند .این معضل در برخی موارد تا 55 درصد کاهش کیفیت و کمیت محصول را موجب خواهد شد. لذا استفاده از پوردهای معدنی سفید برای ایجاد سایه روشن روی برگ و ساقه درختان برای کاهش جذب نور خورشید مورد نیاز می باشد .

مرکز عرضه کربنات کلسیم شیراز
>>

آنالیز شیمیایی پودر مل

Element (%)Measure
caco3 99
fe2o3 0.008
mgo 0.75
loi 43.2
insoluble HCL 0.10

برای آماده کردن محلول سایه دادن مواد اولیه زیر را به نسبت مساوی باهم مخلوط می کنند : 1- پودر میکرونیزه مل آروشا 2- رنگ نیمه پلاستیک 3- آب برای هر متر مربع مساحت گلخانه 150 گرم رنگ پلاستیک و 150 گرم پودر مل لازم می باشد .
علت استفاده از پودر مل در محلول ایجاد سایه ، دستیابی به پوشش بیشتر ، پخش یکنواخت محلول ، استحکام محلول ایجاد سایه ، مقاومت مناسب در مقابل نور خورشید ، بی ضرر بودن پودر مل بدلیل معدنی و طبیعی بودن آن ، بازگشت پودر مل به چرخه طبیعت بسیار آسان تر و سریع تر از سایر مواد شیمیایی می باشد.

خواص پودر کربنات کلسیم برای محلول پاشی

مجتمع صنعتی آروشا با بهره گیری از توان مهندسین و پژوهشگران توانمند در بخش تحقیق و توسعه و ارتباط مستمر با باغداران موفق به تولید نوعی پودر کربنات کلسیم برای محلول پاشی شده است
که ویژگی های اصلی آن عبارتند از:
فاقد باقی مانده های مضر برای برگ درختان است.
حاوی عنصر مفید کلسیم برای تغذیه گیاه است.
به راحتی جذب خاک می شود و به عنوان کود عمل می کند. و به محیط زیست و زمین آسیب نمی رساند.
بالاترین سفیدی ممکن را برای دفع نور خورشید دارد .
طیف مضر نور خورشید و نوع نور مورد نظر را دفع می کند .این محصول قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای نسبت به سایر موارد مشابه دارد . از رشد و طول عمر گیاه حمایت می کند برای افزایش کیفیت محصول مفید است. در کاهش برخی آفات موثر است.
تعرق برگ درختان را کاهش می دهد .

کارخانه تولید پودر مل میکرونیزه

مجموعه صنعتی آروشا با ده خط مکانیزه تولید انواع پودرهای معدنی برای مصارف مختلف صنعتی ، کشاورزی و ساختمانی ، تامین پودر مورد نیاز بخش عمده ای از صنعتگران و مشتریان داخلی و کشورهای
همسایه را بر عهده دارد. محصول پودر مل برای روکش گلخانه یکی از محصولات پر مصرف تولیدی مجموعه آروشا می باشد که با استقبال گسترده مشتریان و کشاورزان و صاحبان گلخانه ها از استانهای مختلف کشور مواجه شده است . مل پاشی گلخانه از طریق محصولات معدنی میکرونیزه آروشا صرفه جویی اقتصادی خوبی برای کشاورزان به همراه خواهد داشت.
ما با اجرای طرح فروش عمده پودر مل در سطح کشور توانسته ایم ضمن کاهش هزینه مصرف کنندگان ، بهترین محصول باکیفیت و درجه خلوص بالا را در اختیار مشتریان قرار دهیم . متاسفانه پودرهای غیر صنعتی و بی کیفیت موجود در بازار که گاها با هزینه های بسیار  بالا در اختیار مشتریان قرار می گیرد ، انتظارات ایشان را در استفاده از این پودرها برآورده نمی نماید و هزینه های انجام شده عملا بی اثر می گردد. پس از استفاده از مل گلخانه ، رتگ پوشش گلخانه به صورت سفید می شود که در دفع نور خورشید بسیار عالی عمل می نماید. برخی از کشاورزان از گل پاشی گلخانه به جای ترکیب پودر مل و چسب چوب استفاده می نمایند که کارایی پودر مل را دریافت نخواهند کرد. لذا برای پوشش گلخانه توصیه می شود حتما از پودر مل استفاده شود.
به مشتریان و کشاورزان عزیز توصیه می کنیم از مراکز معتبر و ترجیحا کارخانه تولید پودر مل به صورت مستقیم خرید خود را انجام دهند تا نیاز به هزینه مجدد در این خصوص نباشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش با بخش فروش کارخانه ارتباط برقرار فرمائید . ارسال محصول در کوتاه ترین زمان ممکن و به سراسر کشور انجام می شود.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 39

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت