مونوکسید کلسیم برای تولید کربنات سدیم

4.9
(51)

مونوکسید کلسیم برای تولید کربنات سدیم یک محصول شناخته شده و تاثیرگذار می‌ باشد و در سال‌ های اخیر به استفاده از این تولیدات توجه بسیار زیادی شده است؛ کربنات سدیم در واقع یک ترکیب شیمیایی با کاربرد های متعدد است که به عنوان تنظیم کننده اسیدیته و  به عنوان ضد رسوب در صنایع مختلف بهره برداری می گردد، این ترکیبات در تماس با اسید ها باعث خنثی شدن آنها می شوند.

مونوکسید کلسیم برای تولید کربنات سدیم

فروش آهک زنده دانه بندی برای تولید کربنات سدیم

فروش آهک زنده دانه بندی برای تولید کربنات سدیم، بسیار قابل توجه می باشد چرا که این تولیدات از قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند و علاوه بر این موضوع سدیم کربنات دارای کاربرد های بسیار زیادی در صنایع مختلف است و بهره‌ برداری از آهک در تولید این محصولات می تواند تاثیرات مثبتی را در کیفیت نهایی آنها ایجاد نماید.

کربنات سدیم در مقیاس های صنعتی از طریق فرآیند سولوی با استفاده از سنگ های آهک، نمک سدیم کلرید و آمونیاک تولید می گردد، این تولیدات معمولاً به صورت هیدراته وجود دارند که به سهولت به شکل پودر سفید مونوهیدرات هم تبدیل می شوند، خاصیت قلیایی نسبتاً قوی این تولیدات شناخته شده است.

در روش گفته شده برای تولید این محصولات از نمک سدیم کلرید و سنگ های آهکی به عنوان ماده اولیه استفاده می گردد، آمونیاک هم در این فرآیند تولیدی به عنوان کاتالیزور به مصرف می‌ رسد؛ در این روش تولیدی ابتدا نمک سدیم کلرید در آب حل می‌ شود و سپس انجام واکنش به وسیله عبور محلول اشباع از درون دو برج متوالی دیده می شود؛ در برج اول حباب های آمونیاک از سمت پایین به سمت بالا آمده و توسط همین محلول جذب و حل می شوند.

تولید آهک هیدراته
>>

در برج دوم با تزریق گاز دی اکسید کربن گاز از محلول به نمک عبور داده شده و سدیم بی کربنات حاصل می گردد و در اثر حرارت دادن سنگ های آهک در این فرایند های تولیدی علاوه بر دی اکسید کربن، کربنات سدیم هم قابل تولید هستند.

آنالیز شیمیایی آهک زنده کلوخه

Measure Element Measure Element
% 1 > cao (inactive) min 90% cao (active)
% 0.5 > mgo % 6 > caco3
% 0.5 > al2o3 % 0.5 > sio2
% 0.5 > mno % 0.2 > k2o
% 6 > l.o.i % 0.3 > na2o
trace so3 % 0.5 > fe2o3

قیمت آهک کلوخه برای تولید کربنات سدیم

قیمت آهک کلوخه برای تولید کربنات سدیم چگونه محاسبه می شود؟ این سوال برای تمامی خریداران و متقاضیان این محصولات به نوعی اهمیت دارد؛ شایان ذکر است که بدانید نوع بسته‌ بندی و همچنین تاثیر حمل و نقل جزو مهم‌ترین عواملی هستند که بر قیمت آهک کلوخه تاثیرات خود را ایجاد می نمایند.

در حال حاضر شرکت‌ های تولیدکننده موفق با در نظر گرفتن تاثیرگذاری بسته بندی بر قیمت نهایی این محصولات بر اساس خواسته خریدار و یا محل ارسال بار، نوع بسته بندی را مشخص می‌ کنند؛ در این میان انواع آهک فله ای برای آن دسته از مصرف کنندگانی مناسب است که فضای خشک و مناسبی برای نگهداری آهک در اختیار دارند و یا قصد مصرف فوری این تولیدات را دارند، خرید فله ای به دلیل حذف بسته بندی قیمت بسیار پایین تری دارد، اما نمی‌ توان این محصولات را به مدت زمان زیادی نگهداری کرد.

آهک کیسه ای گزینه دیگری است که از سمت تولید کنندگان به مصرف کنندگان پیشنهاد می‌ گردد کیسه گیری استاندارد آهک معمولاً در وزن‌ های بین ۲۵ تا ۴۰ کیلوگرم انجام می پذیرد، این وزن ها برای سهولت در بارگیری و تخلیه مناسب هستند، ولی مدت زمانی که برای انجام این فرایند ها در نظر گرفته می‌ شود بسیار زیاد است.

دیگر بسته بندی این محصولات در جامبوبگ ها، پالت و شیرینگ دیده می شود، این نوع بسته بندی برای آن دسته از خریداران در نظر گرفته می شود که دارای انبار های مجهز به جرثقیل و سیستم های مربوطه می باشند یا اینکه صادرات این محصولات به دیگر کشور ها را مد نظر قرار می دهند.

کارخانه تولید منوکسید کلسیم

مونوکسید کلسیم فراورده تولید شده در کارخانه ها می باشد، این ترکیبات در واقع نوعی آهک خالص هستند که به صورت طبیعی در معادن وجود ندارند چرا که اولآ حرارت بسیار زیادی برای تولید آنها نیاز است و دومآ در صورت تماس با آب به شدت تغییر ماهیت داده و باید بلافاصله بعد از تولید بسته بندی شوند؛ سنگ های آهک موجود در معادن دارای ناخالصی های زیادی هستند که عمده‌ ترین آنها گاز دی اکسید کربن است و همین امر باعث شده که این تولیدات کارایی بسیار کمی داشته باشند، بنابراین در حال حاضر کارخانه‌ های فعال از روش هایی برای جداسازی گاز کربن و دیگر ناخالصی ها استفاده می نمایند و آهک خالص را با فرمول شیمیایی مونوکسید تولید می نمایند.

این ترکیبات خالص همان آهک زنده هستند که در واقع ثبات مولکولی نداشته و تمایل زیادی به تغییر شیمیایی از طریق واکنش با آب دارند و به این شکل در صورت ترکیب آهک زنده با آب، حرارت زیادی ایجاد می گردد و در واقع این تولیدات با جذب اکسیژن و هیدروژن از محیط به حالت متبلور در میایند، یعنی شکفته می شوند، به همین دلیل این محصولات را آهک زنده یا آهک فعال می نامند.

برای تولید این نوع آهک ها در واقع به حرارت بسیار بالا نیاز است تا آهک از طریق فرآیند پخته شدن بتوانند گاز کربنیک و ناخالصی‌ های خود را یکجا از دست بدهد، هر چقدر دمای پخت و مدت زمان پخت بیشتر باشد مسلما محصول خروجی از دستگاه ها مرغوب تر و خلوص بالاتری خواهد داشت، شایان ذکر است که حداقل دما برای تولید انواع آهک در کارخانه ها حدود هزار درجه سانتیگراد به بالا می باشد، اما افزایش این دما تحت شرایط کنترل شده نیز توصیه می گردد.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 51

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت