پودر تالک میکرونیزه

نام تجاری پودر تالک میکرونیزه بر روی محصولات مختلف به عنوان ماد اولیه درج شده است، این ترکیب معدنی حاوی سیلیکات طبیعی است که به راحتی در پوسته زمین به وجود آمده و قابل استخراج می باشند؛ تولید کنندگان پودر تالک با استخراج، همین سنگ های رسوبی را خرد کرده، خشک و آسیاب می کنند و به یک پودر سفید نرم تبدیل می نمایند تا صنعتگران بتوانند از آن بهره برداری کنند.

پودر تالک از نظر ساختار شیمیایی و شکل ظاهری به عنوان نرم ترین پودر معدنی شناخته شده است و همان طور که گفته شد کاربرد های بسیار زیادی را در برخی از صنایع به عنوان ماده اولیه از آن خود می نماید؛ این پودر صابونی برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی تاثیرات بسیار زیادی دارد و به عنوان بهترین ماده اولیه سازگار با پوست انسان مورد بهره‌ برداری قرار می‌ گیرد؛ انواع پودر تالک میکرونیزه از نظر شکل ظاهری و روش های تولیدی با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارند و معمولاً در نمونه‌ های تالک نرم، تالک رشته‌ ای و تالک مخلوط ارائه می گردند.

پودر تالک میکرونیزه

پودر تالک در کشاورزی

لایه ای بودن ساختار تولیدی پودر تالک یکی از مهمترین دلایلی است که از این ترکیبات در صنعت تولید محصولات کشاورزی بهره برداری می گردد؛ این ترکیبات به راحتی می‌ توانند پوشش محکمی را بر روی مواد در هر مخلوط معینی به وجود آورند و به عنوان یک لغزنده عمل کنند؛ این ترکیبات همچنین بی‌ نظمی‌ های سطحی مواد دیگر را به راحتی می پوشانند و اصطحکاک بین آنها را به حداقل می رسانند و به واسطه تمامی این مزیت ها به عنوان بهترین ماده اولیه در تولید کود های کشاورزی و انواع آفت کش ها و حشره کش ها قابل بهره برداری می باشند.

البته فعالیت به کارگیری این ترکیبات در صنعت کشاورزی علاوه بر این ویژگی به خاطر خنثی بودن از نظر شیمیایی نیز دیده می‌ شود و طبیعتاً این ترکیبات با عناصر و ترکیبات دیگر هیچ گونه واکنشی نداشته و به راحتی می توانند در خطوط تولیدی آفت کش ها و حشره کش ها به کار گرفته شوند.

در صنعت تولید کود های کشاورزی از پودر تالک میکرونیزه همچنین به دلیل خاصیت آبگریز بودن هم استفاده می گردد؛ این ویژگی بدین معنی است که این پودر های معدنی به راحتی می توانند آب را دفع کنند و در نتیجه به عنوان یک ماده ضد چسبنده در فرمولاسیون تولید کود های کشاورزی قابل استفاده می باشند و به کارگیری آنها از تشکیل توده ها و چسبندگی مواد اولیه به دیگر جلوگیری می نماید.

دلیل دیگر به کارگیری این محصولات در صنعت تولید محصولات کشاورزی و انواع کود های کشاورزی قیمت ارزان آنها می باشد؛ این ترکیبات معدنی به دلیل فراوانی در پوسته زمین و استخراج سنگ های معدنی با بالاترین درجه خلوص در این میان با حداقل قیمت تولید می گردند و به عنوان یک پودر معدنی با کیفیت در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

پودر تالک ایزوگام

گرد سفید و نرمی که با نام تجاری پودر تالک میکرونیزه ارائه می گردد، به عنوان بهترین ماده تشکیل ایزوگام ها در سال‌ های اخیر شناخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است؛ در تولید ایزوگام های استاندارد از مواد اولیه پلی استر سوزنی، لایه های فویل آلومینیوم، قیر صنعتی، پودر مس، فیلم های پلی اتیلن باند و چسب به همراه پودر تالک استفاده می گردد، پودر تالک با رنگ سفید، شفاف و درخشان شناخته شده است و این ترکیب به صورت استاندارد و با اندازه متناسب در این صنعت مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مهمترین دلایلی که پودر تالک در صنعت تولید ایزوگام ها و دیگر عایق های رطوبتی جای خود را باز کرده است، مربوط به دوام و پایداری بالاتر عایق ها، تثبیت کنندگی آن ها و حکم جدا کنندگی آنها از یکدیگر می‌ باشد؛ این ترکیب باعث افزایش دوام و ماندگاری عایق های رطوبتی مخصوصاً ایزوگام ها می شود و با اضافه کردن آنها از تجزیه و بیرون رفتن قیر در برابر شرایط آب و هوای نامناسب جلوگیری می گردد.

این پودر معدنی با کیفیت همچنین به عنوان تثبیت کننده عایق های رطوبتی در شیره اصلی فرآیند های تولیدی به کار گرفته می‌ شود و استفاده از آن ها باعث می گردد که ایستایی لایه های ایزوگام چندین برابر شود.

همان طور که می دانید ایزوگام های تولید شده در کارخانه ها باید در محیط هایی نگهداری شوند؛ پودر تالک در اینجا نیز حکم یک جداکننده را بر عهده گرفته و از به هم چسبیدن لایه های رول ایزوگام به یکدیگر جلوگیری می نماید؛ این ترکیب در فصل های گرم تر سال به دلیل نرم شدن قیر موجود در عایق ها نقش مهم تری تری داشته و به کارگیری آن در اندازه های استاندارد و کافی مانع از این اتفاق و چسبندگی عآیق ها به یکدیگر می شود.

پودر تالک میکرونیزه

پودر تالک در ریخته گری

مقاومت بالای پودر تالک میکرونیزه در برابر حرارت یکی از مهمترین دلایلی است که از این محصول در صنعت ریخته گری بهره‌ برداری می گردد؛ این ترکیبات همچنین قابلیت انتقال الکتریکی نداشته و به راحتی می‌ توانند برای تولید انواع مواد نسوز مورد بهره‌ برداری قرار بگیرند؛ قیمت مناسب و ارزان پودر تالک از دیگر دلایلی است که در این صنایع بهره برداری های زیادی از آن می شود.

باز نگه داشتن قالب های ریخته گری نقش اصلی پودر تالک در این صنعت بسیار مهم می باشد و با این اقدام شرایطی فراهم می‌ گردد که عبور و خروج هوا امکان‌ پذیر باشد و در نتیجه نقص های حباب هوا در قالب کاملا از بین رفته و در نهایت این ترکیب می تواند در پر شدن قالب ها نتیجه بخش باشد.

شایان ذکر است که در زمینه استفاده از پودر تالک در صنعت ریخته گری حتماً باید به این موارد توجه کرد که این محصولات دارای هیچ گونه ناخالصی نباشند چرا که وجود روغن یا عطر در ساختار تولیدی آنها می تواند در ایجاد خسارت هایی به قالب های ریخته گری تاثیر داشته باشد و در واقع می توان گفت برای جلوگیری از استهلاک قالب های ریخته گری انتخاب بهترین پودر تالک از اهمیت فراوانی برخوردار است.

برای کاهش دغدغه خریداران پودر تالک مورد استفاده در صنعت ریخته گری، باید یک مرکز معتبر در این زمینه وجود داشته باشد که آنها بتوانند با مراجعه به آن بهترین محصولات را در اختیار بگیرند؛ بر مبنای همین موضوع می توان ادعا کرد که مجموعه صنعتی آروشا پودر یک انتخاب ایده آل برای تمامی متقاضیان در این زمینه می باشد.

پودر تالک میکرونیزه در صنعت

همان طور که در مباحث قبل‌ تر عرض کردیم پودر تالک میکرونیزه در بسیاری از صنایع مخصوصاً در کشاورزی، تولید ایزوگام و در ریخته گری کاربرد های بسیار زیادی را به خود اختصاص می‌ دهد؛ البته می‌توان گفت این ترکیب موارد مصرف بیشتری را در دیگر صنایع مخصوصاً صنعت رنگ سازی، صنعت سرامیک سازی، صنعت تولید کاغذ، صنعت پلاستیک سازی، صنعت تولید اسباب بازی های کودکان و همچنین صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص می‌ دهد که نقش آن در هر یک از این صنایع گفته شده با یک دیگر کاملا متفاوت می باشد.

جالب است بدانید پودر تالک در صنعت تولید رنگ ها به عنوان پرمصرف ترین پرکننده شناخته شده است و در صنعت کاغذ با هدف افزایش کیفیت چاپ کاغذ ها و جلوگیری از افزایش میزان اسطحکاک سطحی آنها مورد بهره‌ برداری قرار می‌ گیرد؛ در صنعت سرامیک سازی نیز از این ترکیب به واسطه داشتن مقاومت حرارتی بالا بهره‌ برداری‌ های لازم انجام می پذیرد.

مرکز اصلی خرید پودر تالک سبز
>>

کاربرد پودر تالک در صنعت تولید پلاستیک ها نیز در قیاس با دیگر موارد بسیار با اهمیت می باشد چرا که این ترکیب باعث افزایش مقاومت پلاستیک ها شده و با داشتن سازگاری لازم با دیگر مواد اولیه معمولاً در تولید انواع پلی استر ها، نایلون ها و پلی اتیلن ها به کار گرفته می شود.

در کنار برشماری کاربرد های پودر تالک در صنایع مختلف می توان به این مورد اشاره کرد که هر یک از صنعتگران به نمونه های متفاوتی از این پودر های معدنی نیازمند هستند و تولیدکنندگان برای رفع نیاز صنعتگران در داخل کشور و همچنین جلوگیری از واردات این محصولات از دیگر کشور ها باید بتوانند با انعطاف پذیری قابل توجهی به تولید مشغول شوند؛ مجموعه صنعتی آروشا پودر یکی از تولیدکنندگان برتر در این میان است که خطوط تولیدی گسترده‌ ای دارد و برای تولید انواع پودر تالک از بهترین فرایند ها و فرمول ها استفاده می کند.

پودر تالک میکرونیزه

تولید پودرتالک میکرونیزه

مهمترین منابع تولید پودر تالک میکرونیزه در واقع سنگ های آذرین، سنگ های رسوبی و دگرگونی هستند که به عنوان ماده اولیه مورد بهره برداری قرار گرفته و در نهایت با خرد کردن آنها این فرآورده های معدنی تولید و عرضه می گردند؛ یکی از مهمترین ویژگی‌ های پودر تالک که در گستردگی بازار فروش و استفاده از این محصولات تاثیر داشته است، مربوط به ساختار تولیدی آن می‌ شود.

این ترکیبات دارای ساختار مولکولی ساده و تقریباً ثابتی هستند و  بر پایه سیلیکات منیزیم تشکیل شدند، این ترکیبات همچنین در ساختار تولیدی خود آهن یا آلومینیوم را نمی پذیرند و به همین دلیل جزو پودر های معدنی ارزان قیمت محسوب می‌ گردند و کاربرد های زیادی نیز دارند.

برای تولید پودر تالک، کارخانه های تولید کننده از فرایند های خرد کردن و آسیاب کردن کانی های خاص استفاده می نمایند و این فعالیت ها معمولاً در خطوط تولیدی انجام می پذیرد که به بهترین تجهیزات صنعتی مجهز هستند، از این رو تالک تولید شده در این کارخانه ها در ویژگی های بالقوه قابل عرضه می باشند.

در ساختار تولیدی تالک ساختمان تک صفحه‌ ای بیشتر قابل توجه می باشد و در واقع سنگ ها و کانی های معدنی که به این ساختمان نزدیکی داشته باشند از معادن استخراج می شوند؛ کانی هایی با این ساختمان مولکولی، در واقع یک رخ کامل را به خود اختصاص می‌ دهند که در بین صفحات انها پیوستگی های ضعیف ایجاد می گردد و بدین ترتیب امکان لغزش آنها بر روی دیگر ایجاد می شود.

تمامی موارد گفته شده نشان‌ دهنده این است که پودر های تالک باید دارای نرمی فوق‌ العاده‌ ای باشند؛ نرمی پودر های تالک بیشتر به صورت به صورت چربی یا صابونی احساس می گردد و باعث می شود که این محصولات به عنوان روان ساز در دما های بالا ارزش اقتصادی زیادی داشته باشند.

قیمت پودر تالک میکرونیزه

ثابت نبودن قیمت پودر تالک میکرونیزه مانند دیگر پودر های صنعتی دلایل مخصوص به خود را طلب می‌ کند و در واقع می‌ توان عرض کرد که تعیین قیمت این ترکیبات تحت تاثیر عوامل و پارامتر های مشخصی انجام می پذیرد که خریداران و متقاضیان می‌ توانند با شناخت این عوامل، درک بهتری را از تنوع قیمت این محصولات در بازار داشته باشند.

مهمترین پارامتر که تاثیر خود را در قیمت این محصولات نمایان می‌ سازد، میزان درجه خلوص است و بر اساس استاندارد های تعریف شده در بین تولیدکنندگان هر چقدر این پودر های میکرونیزه درجه خلوص بالاتری داشته باشند و خلوص آنها به ۹۹ درصد نزدیک‌ تر باشد مسلما قیمت بیشتری را به خود اختصاص می‌ دهند؛ پارامتر موثر دیگر در این میان نوع پودر تالک است و همان طور که در مبحث اول اشاره کردیم انواع تالک در نمونه های تالک مخلوط، تالک رشته ای و تالک نرم معرفی می گردند که معمولاً بر اساس تجربیات به دست آمده تاثیرگذاری تالک نرم در صنایع مختلف بسیار بیشتر است و این ترکیبات در واقع جزو اصلی‌ ترین پرکننده‌ هایی هستند که در بسیاری از صنایع مورد بهره برداری قرار می گیرند و بر مبنای همین مورد می‌توان ادعا کرد که این ترکیبات از قیمت فروش بالاتری در قیاس با دیگر نمونه ها برخوردار هستند.

علاوه بر مشخصات و ویژگی های ساختاری و تولیدی پودر تالک عواملی نیز به صورت جانبی تعیین کننده قیمت این محصولات هستند که داشتن اطلاعاتی در مورد آنها نیز برای خریداران اهمیت دارد؛ به عنوان مثال برند تولید کننده این محصولات نیز تاثیر خود را در تعیین قیمت ایجاد می نماید و بر اساس نظر مصرف کنندگان، پودر های صنعتی تولید شده در داخل ایران توسط برند های معروف نسبت به نمونه های مشابه خارجی قیمت مناسب تری را به خود اختصاص می‌ دهند.

پودرتالک را از کجا بخریم

پرتکرار ترین سوالی که در ذهن متقاضیان و مشتریان انواع پودر تالک ایجاد می گردد این است که این ترکیب را از کجا بخریم یا چگونه به مراکز تولید کننده و عرضه کننده این محصولات اعتماد کنیم؟ در پهلوی پاسخ به این سوال ما به شما مشتریان گرامی عرض می نماییم که اعتماد به تولیدکنندگان و واحد هایی که دارای برند های شناخته شده هستند بسیار راحت تر از سایر شرکت ها می باشد چرا که این واحد های تولیدکننده برای معروف شدن و به دست آوردن اعتبار بالا برای برند خود فعالیت‌ های زیادی را پشت سر گذاشتند و مسلماً در انجام فعالیت‌ های آنها توجه به کیفیت محصولات و قیمت پایین نیز دیده می‌ شود.

به عبارت دیگر می توان گفت کارخانه ای می تواند در بازار های فروش این پودر های معدنی موفق باشد که همواره تلاش کند با دو اولویت کیفیت بالا و قیمت پایین محصولات خود را به بازار های هدف ارائه نماید؛ بهتر است بدانید در کنار این برند های معتبر و شناخته شده برخی از فروشندگان نیز هستند که حکم واسطه را دارند و هدف آنها تنها به دست آوردن سود از طریق همان فروش می باشد.

در راستای همین امر شما مشتریان گرامی اگر قصد خرید بهترین پودر تالک را برای حوزه کاری خود دارید، با مجموعه صنعتی آروشا پودر ارتباط برقرار نمایید و ثبت سفارشات خود را در این مجموعه تولید کننده به انجام برسانید؛ در آروشا پودر تخفیفات ویژه‌ ای برای خریداران عمده در نظر گرفته شده است و در واقع هر یک از متقاضیان می توانند متناسب با نظر و حجم خرید خود در مورد نحوه بسته بندی محصولات نیز اظهار نظر داشته باشد و در نهایت محصولاتی با همان ویژگی های از پیش تعیین شده  برای انها ارسال می گردد.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: / 5. تعداد رای:

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت