کربنات کلسیم رسوبی چیست؟

4.9
(24)

کربنات کلسیم در دو نوع وجود دارد: کربنات کلسیم معدنی و رسوبی. کربنات کلسیم معدنی به طور طبیعی در طبیعت یافت می شود. اما می خواهیم بدانیم که پودر کربنات کلسیم رسوبی چیست؟ کربنات رسوبی یک نوع خالص و با کیفیتی از این ماده است که در طبیعت وجود ندارد و با استفاده از روش های شیمیایی طی روند خاصی توسط دستگاه های کوبش، تولید می شود و تنها تفاوت آن با کربنات کلسیم معدنی خلوص بالای آن می باشد. PCC  مخفف کربنات رسوبی می باشد که با عنوان های کربنات کلسیم مصنوعی و یا تصفیه شده نیز این ماده شناخته می شود. فرمول کربنات کلسیم به صورت CaCO3  می باشد. به دلیل درجه خلوص بالا و قیمت به نسبت گران تر این ماده در تولید محصولات دارو و مواد غذایی استفاده می شود.

کربنات کلسیم رسوبی چیست؟

تفاوت و شباهت کربنات کلسیم معدنی و رسوبی

با بررسی تفاوت و شباهت کربنات کلسیم معدنی و رسوبی صنعتگران وابسته به این محصولات به راحتی می‌ توانند تفاوت در کاربرد های این محصولات را درک نمایند. شباهت اصلی کربنات کلسیم معدنی و رسوبی در ترکیب شیمیایی آنها دیده می‌ شود و در واقع این محصولات هر دو دارای یک فرمول شیمیایی می باشند. اما تفاوت بین این محصولات بسیار زیاد می باشد. تفاوت در نحوه ساخت، تفاوت در قیمت، تفاوت در میزان سفیدی، تفاوت در میزان خلوص و تفاوت در اندازه و شکل ذرات جزو مهمترین تفاوت های این دو ترکیب است که قابل توجه می باشد. کربنات کلسیم زمینی به صورت کاملاً طبیعی از استخراج سنگ های معدنی تولید می گردد. در صورتی که کربنات کلسیم رسوبی محصول مصنوعی و صنعتی است و توسط بشر به کمک روش ها و فرمول های خاصی تولید می گردد. تولید کربنات کلسیم مصنوعی در مقایسه با کربنات کلسیم معدنی وقت‌ گیر تر و پر هزینه تر می باشد. به همین دلیل کربنات کلسیم مصنوعی قیمت بیشتری را به خود اختصاص می‌ دهد. میزان سفیدی و شفافیت کربنات کلسیم مصنوعی نسبت به کربنات کلسیم معدنی بیشتر می باشد. به همین دلیل از این ترکیبات در بسیاری از صنایع حساس استفاده می‌ شود. میزان خلوص کربنات کلسیم معدنی در مقایسه با کربنات کلسیم مصنوعی کمتر است چرا که فرآیند های تولید این محصولات ساده تر انجام می شود. اغلب اندازه ذرات کربنات کلسیم معدنی در مقایسه با ذرات کربنات کلسیم مصنوعی درشت تر می باشد و بافت کربنات کلسیم رسوبی همگین تر است.

سایه دادن گلخانه با پودر مل
>>

خرید پودر کربنات کلسیم

خرید پودر کربنات کلسیم مصنوعی بر اساس نیاز صنعتگران انجام می پذیرد و صنایعی که نیاز به کربنات کلسیم با سفیدی بالا و کیفیت درجه یک دارند باید حتماً کربنات کلسیم رسوبی را خریداری نمایند. در مقابل صنعتگرانی که به کاهش بهای تمام شده تولیدات خود توجه دارند بهتر است کربنات کلسیم معدنی را در خطوط تولیدی خود استفاده نمایند. مجموعه صنعتی آروشا پودر یک مجموعه تولید کننده موفق در این زمینه است که انواع کربنات کلسیم رسوبی و معدنی را در بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت بازار ارائه می نماید. کربنات کلسیم رسوبی و معدنی مواد خامی هستند که استفاده از آنها با هدف کاهش هزینه تولید محصولات مختلف و همچنین بهبود کیفیت آن انجام می پذیرد. کربنات کلسیم بیشتر به عنوان یک پر کننده ارزان‌ قیمت باعث می گردد که صنعتگران و تولیدکنندگان محصولات مختلف بتوانند در هزینه های تولیدی خود صرفه جویی لازم را ایجاد نمایند و همچنین استفاده از این محصولات باعث صرفه جویی در مصرف نفت می‌ شود که می‌ تواند از نظر اقتصادی اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

کربنات کلسیم رسوبی چیست؟

کاربرد های کربنات کلسیم

برای آنکه بهتر درک کنیم که کربنات رسوبی چیست؟ بهتر است کمی با کاربرد های آن نیز آشنا شویم. داشتن اجزای مختلف در پودر کربنات کلسیم رسوبی این امکان را به این ماده می دهد که به عنوان یک ماده افزودنی در تولید مواد درزگیر، چسب، لاستیک، پلاستیک، جوهر و بسیاری دیگر از کاربرد های صنعتی و تولیدی عمل کند.

کربنات کلسیم هیدراته و کاربردهای صنعتی آن در تولید مواد شیمیایی
>>

در تولید کاغذ از کربنات رسوبی در حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد وزنی استفاده می شود زیرا قیمت آن از چوب بسیار ارزان تر است. از کربنات کلسیم برای حفر چاه های نفت و برای جدا سازی ناخالصی نفت خام استفاده می شود و همچنین در ایجاد استحکام در دیواره های چاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در داروسازی برای کاهش اسید معده از این ماده استفاده می شود.

مزایای کربنات کلسیم میکرونیزه

این ماده خالص بوده و هیچ گونه ناخالصی ندارد.

کربنات کلسیم از هرگونه مواد سمی و زیان آور برای انسان، حیوان و محیط زیست فاقد می باشد.

کربنات کلسیم قیمت ارزان و مقرون به صرفه ای دارد.

این کربنات کلسیم با اشکال مختلف و متنوعی مانند سوزنی، مکعبی، منشوری و…. ارائه می شود.

با کیفیت ترین کربنات کلسیم را از کجا تهیه کنیم؟

اکنون که دانستیم کربنات رسوبی چیست؟ ممکن است بپرسید که کربنات با کیفیت را از کجا می توانید تهیه کنید. از آنجایی که این ماده بیشتر برای مصارف دارویی و غذایی کاربرد دارد، لازم است که حتما نوع با کیفیت آن را از شرکت های معتبر خریداری کنید. شرکت معتبر آروشا بیش از ده سال است که به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان کربنات کلسیم در بین صاحبان صنایع شناخته می شود. شما عزیزان می توانید محصول مورد نیاز خود را با بالاترین درجه خلوص (بیش از ۹۸ درصد) از شرکت آروشا خریداری کنید. بمنظور استعلام قیمت فروش پودر کربنات کلسیم رسوبی با مشاورین آروشا در تماس باشید.

عرضه مستقیم کلسیم کربنات ساوه
>>

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 24

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت