کربنات کلسیم معدنی و رسوبی

0
()

از نظر میزان خلوص ، کربنات کلسیم معدنی و رسوبی دارای تفاوت باهم می باشند . گروه صنعتی کارخانجات آروشا بعنوان بزرگترین تولید کننده کربنات کلسیم میکرونیزه معدنی در ایران ، تامین پودر مورد نیاز بسیاری از واحدهای صنعتی را بر عهده دارد . شما از طریق این سایت می توانید پودر کربنات کلسیم مورد نیاز خود را سفارش دهید.

کربنات کلسیم معدنی و رسوبی

کربنات کلسیم معدنی و رسوبی

همانطور که اطلاع دارید کربنات کلسیم رسوبی از سنگ آهک یا همان کربنات کلسیم معدنی به دست می آید. ولی به علت فرایند های مختلف تصفیه که بر روی آن انجام می شود دارای خلوص بسیار بالاتری از نوع معدنی بوده به صورتی که در صنایع خوراکی و دارویی کاربرد دارد. از نظر تجزیه شیمیایی ، هر دو نوع کربنات کلسیم شبیه به هم هستند  و دارای فرمول CaCO3 هستند.
کربنات کلسیم رسوبی دارای خلوص بالاتری نسبت به سنگ آهک بوده و میزان سیلیس و قلع کمتری دارد. برای تولید کربنات کلسیم رسوبی از آهک هیدراته با فرمول هیدروکسید کلسیم در ترکیب با آب و گاز دی اکسید کربن استفاده می شود.

همچنین شکل و سایز کربنات کلسیم رسوبی با نوع معدنی متفاوت می باشد . با انجام بزرگنمایی توسط میکروسکوپ ، مشخص می شود کربنات کلسیم رسوبی به شکل رامبوگرام نامنظم است. شکل کریستال های PCC بستگی به پروسه تولید داشته و ذرات آن شکل یکسان تر و منظم تری نسبت کربنات کلسیم معدنی دارد.
پراکندگی سایز ذرات سنگ آهک بسیار وسیع تر از ذرات کربنات کلسیم رسوبی در همان سایز می باشد . به عبارت دیگر ذرات سنگ آهک بسیار ریز و درشت تر از ذرات کربنات کلسیم رسوبی می باشد. سایز بزرگ ترین ذره سنگ آهک بسیار بزرگ تر از PCC است. وجود اندازه ذرات باریک تر در کربنات کلسیم رسوبی سبب ایجاد خاصیت جذب چربی بهتری است که در برخی مصارف به کار گرفته می شود.

فروش مواد اولیه سنگ مصنوعی
>>

تفاوت پودر کربنات کلسیم معدنی و رسوبی

تفاوت کربنات کلسیم و معدنی و رسوبی برای صنعتگران و فعالان تولید کننده محصولات مختلف قابل توجه می باشد چرا که تفاوت این محصولات در قیمت و کیفیت آنها بسیار زیاد می باشد. مهمترین تفاوت این محصولات در زمینه روش تولید آن‌ ها دیده می‌ شود.به نحوی که کربنات کلسیم زمینی به صورت کاملاً طبیعی تولید می گردد و هیچ گونه ماده شیمیایی یا فرایند شیمیایی در تولید آن به کار گرفته نمی شود. در صورتی که کربنات کلسیم رسوبی محصولی کاملاً مصنوعی است و به کمک دست بشر و بر اساس فرآیند های مختلف تولید و ارائه می گردد.تفاوت در اندازه و شکل ذرات از دیگر موارد قابل توجه می باشد. اغلب اندازه ذرات کربنات کلسیم رسوبی نسبت به نمونه های معدنی ریز تر می باشد و این محصولات به واسطه این که دقت بیشتری در تولید آنها به کار گرفته می‌ شود، همگن تر هستند. تفاوت در میزان خلوص و تفاوت در میزان سفیدی هم باید قابل توجه قرار بگیرد. میزان سفیدی و شفافیت کربنات کلسیم معیاری برای سنجش کیفیت آن ها می باشد که بر اساس استاندارد های تعریف شده و بر اساس تجربیات عملی پودر کربنات کلسیم رسوبی سفیدتر و درجه خلوص بیشتری را به خود اختصاص می‌ دهد. آخرین تفاوت این محصولات همان طور که اشاره شد در قیمت آنها دیده می‌ شود. تولید پودر کربنات کلسیم رسوبی نسبت به نمونه های معدنی در مدت زمان های طولانی تر انجام می پذیرد و طولانی شدن فرآیند های تولیدی نشان دهنده پرهزینه بودن روند تولید محصولات است و به همین دلیل کربنات کلسیم مصنوعی قیمت بیشتری دارد.

قیمت پودر کلسیم کربنات کوتد
>>

کربنات کلسیم معدنی و رسوبی

خرید پودر کربنات کلسیم

خرید پودر کربنات کلسیم با توجه به نیاز صنایع انجام وضعیت صنایعی که نیاز به کربنات کلسیم با کیفیت بالاتر درجه خلوص بیشتر دارند معمولاً کربنات کلسیم رسوبی را با قیمت بالاتر خریداری می‌کنند در واقع در مقابل صنایعی که به کاهش بهای تمام شده تولیدات خود می‌اندیشند کربنات کلسیم و معدنی را خریداری کرده و در خطوط تولیدی خود از مزیت‌های این بود های میکرونیزه بهره‌مند می‌گردند وب سایت آرشا پودر ارائه کننده بهترین انواع پودر کربنات کلسیم است که محصولاتی را با مناسب ترین قیمت ارائه می کند

کاربرد کربنات کلسیم

صنایع مختلف جهت استفاده از کربنات کلسیم نیازمند مش مخصوص آن صنعت می باشند.
در این قسمت مش کربنات کلسیم صنایع مختلف را به صورت مختصر برای اطلاع مشتریان آورده ایم :

سیم و کابل مش 800 تا 3500
لوله پی وی سی 800تا 1000
گرانول پی وی سی 800 تا 3500
چرم مصنوعی 800تا 1500
کاغذ 1500تا 2500
رنگ 800 تا 3500
لاستیک 800 تا 1000
خوراک دام و طیور 100تا 800
شیمی ساختمان 400 تا 800
کاشی و سرامیک 400تا 1000
ایزوگام 400تا 1500
چسب و لعاب 600تا 3500

کارخانه تولید کربنات کلسیم میکرونیزه

بدلیل کیفیت مطلوب پودر میکرونیزه کربنات کلسیم تولید شده در مجموعه کارخانجات آروشا ، صادرات پودر کربنات کلسیم به بسیاری از کشورهای منطقه اجرایی شده است . در صورت نیاز به ثبت سفارش پودر کربنات کلسیم ، با مدیران فروش مجموعه آروشا ارتباط برقرار فرمائید .

فروش پودر کربنات کلسیم میکرونیزه
>>

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: / 5. تعداد موافقین :

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت