بنتونیت ساختمانی و کارایی فوق‌العاده در پروژه‌های مختلف

4.9
(50)

بنتونیت ساختمانی به منظور افزایش استحکام دیواره و درزگیری و ضدآب کردن بتن و سیمان به بهره‌برداری می‌ رسد، این ترکیبات به تنهایی نقش یک ملات چسبنده را برعهده گرفته و بعد از خشک شدن بسیار سخت و مقاوم می شوند.

بنتونیت ساختمانی

چه نوع بنتونیتی در ساختمان سازی کاربرد دارد؟

بهترین نوع بنتونیت برای صنعت ساختمان سازی در نمونه های بنتونیت سدیک با توانایی جذب آب بالا و میزان تورم پذیری فوق العاده معرفی می شود؛ این ترکیبات توانایی لازم برای جذب آب و متورم شدن تا حدود ۱۵ برابر حجم خود را دارند، این حجم شوندگی برای بستن منافذ ناخواسته در سازه های مختلف بسیار مفید می باشد.

ملات بنتونیت از ترکیب آب و بنتونیت های سدیک با این اهداف تهیه می شود، بنتونیت سدیمی در واقع نوعی خاک رس است که در صورت ترکیب شدن با آب یک خاصیت ژله ای و چسبندگی پیدا می ‌کند و به صورت یک سیال در ساختمان سازی قابل بهره‌ برداری است.

آنالیز شیمیایی بنتونیت چاه ارت

Measure Element
69.8 SIO2
11.88 AL2O3
1.73 FE2O3
0.96 CAO
2.1 NA2O
0.47 K2o
0.1 TIO2
1.42 MGO

روش تهیه ملات بنتونیت

با هدف بهره برداری از بنتونیت سدیمی در ساختمان سازی حتماً باید آن را به صورت ملات دراورد، نکته مهمی که در تهیه هر نوع ملاتی مد نظر قرار می گیرد این است که کلیه ذرات به صورت یکدست باید با آب ترکیب شوند و کلوخه های در آنها وجود نداشته باشد، برای تهیه ملات بنتونیت هم باید آن را به خوبی آبرسانی کرد تا یک ژل یکدست و یکنواختی به دست آید.

محصول ایجاد شده در مهندسی عمران با نام دوغاب بنتونیت هم شناخته شده است، برای تهیه این ترکیبات آن را به اندازه بزرگی پروژه تهیه می کنیم و یا به شکل مداوم تهیه آنها را انجام می دهیم و به محل انجام کار های مختلف ارسال می کنیم.

ملات بنتونیت به صورت دستی هم قابل تهیه است و در این شرایط مصرف کنندگان می توانند از میکسر های که برای تهیه سیمان و بتن استفاده می شود، بهره برداری می کنند.

خرید بنتونیت ساختمانی

خرید بنتونیت ساختمانی باید با اندازه ذرات بسیار ریز و همگن انجام پذیرد و همان طور که اشاره کردیم این ترکیبات در صورتی می ‌توانند مزیت های فراوانی در این صنعت مهم داشته باشند که دارای یکنواختی اندازه ذرات و همگنی قابل توجهی باشند و همچنین درجه خلوص بالایی داشته باشند.

برای خرید بنتونیت ساختمانی یا خرید این فرآورده ها با هر گریدی با مجموعه آروشا پودر ارتباط داشته باشید تا به صورت تخصصی محصولاتی را در اختیار شما مشتریان گرامی قرار دهد.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 50

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت