فروش عمده پودر سنگ برای مصارف کشاورزی

4.7
(40)

فروش عمده پودر سنگ جهت مصارف کشاورزی در حال حاضر توسط کارخانه پودر سنگ آروشا در حال انجام است . مشتریان محترم جهت ثبت سفارش انواع پودر سنگ برای مصارف کشاورزی با کارشناسان فروش آروشا تماس حاصل فرمایند .

فروش عمده پودر سنگ برای مصارف کشاورزی

کاربرد کربنات کلسیم در کشاورزی

فعالیت اصلی کربنات کلسیم و آهک ، تنظیم pH و خنثی نمودن اسیدیته بالا در خاک می باشد . کربنات کلسیم یکی از تامین کننده های عنصر کلسیم برای گیاهان می باشد. خاک برخی مناطق در استانهای مختلف به صورت طبیعی دارای خاصیت اسیدی است. اسیدی شدن خاک می تواند به علت مصرف زیاد برخی از کود های شیمیایی مانند کود های ازته باشد. اسیدی شدن خاک سبب جایگزینی هیدروژن به جای عناصر معدنی خاک نظیر کلسیم و پتاسیم می شود. ترکیب کربنات کلسیم و آهک با خاک می تواند سبب بهبود ساختار خاک شده ، ذرات خاک را پایدارتر نموده و تحرک ریشه و آب در خاک را تسهیل نماید.

زمان مصرف کربنات کلسیم در کشاورزی

پس از انجام آزمون خاک و مشخص شدن اسیدی بودن خاک ، کربنات کلسیم و آهک باید پیش از کاشت به خاک اضافه شود. این کار معمولا هر 5 سال یک بار انجام می شود. افزودن کربنات کلسیم و آهک به خاک تنها زمانی انجام می شود که فقط لایه سطحی خاک به ارتفاع 200 میلی متر اسیدی شده باشد و pH آن کمتر از 5.6 باشد. میزان کربنات کلسیم و آهک مورد استفاده در کشاورزی بستگی به میزان اسیدی بودن ، ساختار خاک و سنگینی یا سبکی خاک دارد. فروش عمده پودر سنگ جهت مصارف کشاورزی توسط بازرگانی آروشا به منظور تامین این بخش از نیاز کشاورزان با قیمت مناسب انجام می پذیرد.

کارخانه پودر سنگ فله و کیسه ای
>>

کاربرد کربنات کلسیم در کشت قارچ ها

ایشی کاوا (Ishikawa) در سال 2000  نشان داد که افزودن کربنات کلسیم به میزان 0/1 % وزن خشک بستر کشت به محیط کشت قارچ صدفی سبب  افزایش عملکرد می شود .
کاربرد سولفات آمونیوم و کربنات کلسیم در بستر کشت سبب کاهش سرعت میسلیومرانی قارچ صدفی می شود، با این کار اجازه بهره گیری از کلیه انرژی ذخیره شده در این اندامها به قارچ داده شده و ضریب تبدیل مواد به قارچ افزایش یافته و در نهایت سبب افزایش قابل ملاحظه ای در عملکرد و کارایی بیولوژیکی قارچ صدفی در محیط های غنی شده می گردد . کربنات کلسیم مخصوص کمپوست قارچ را از مجموعه آروشا خریداری نمائید.

آنالیز شیمیایی کربنات کلسیم

Element (%)Measure
caco3 99
fe2o3 0.008
mgo 0.75
loi 43.2
insoluble HCL 0.10

اثرات کلسیم بر روی گیاه

قدرت دیواره سلول ها را افزایش می دهد.

کیفیت محصول را بهتر می نماید.

دوام محصول پس از برداشت افزایش می یابد.

تحمل گیاه را در برابر بیماری ها و آفات افزایش می دهد.

برای گیاهان پرمحصول شرایط مطلوبی را در اطراف ریشه ها فراهم می کند.

تحمل گیاه را در برابر تنش ناشی از گرما افزایش می دهد.

برخی از معمول ترین علائم کمبود کلسیم در گیاهان

پوسیدگی انتهایی میوه در گوجه فرنگی

سوختگی در نوک برگ کاهو

لکه های زنگ در داخل سیب زمینی

عمل جذب کلسیم در گیاهان از طریق سیستم تعرق انجام می شود.

فروش عمده پودر سنگ جهت مصارف کشاورزی

فروش عمده پودر سنگ جهت مصارف کشاورزی در سال های اخیر به دلیل تاکید بسیار زیاد به بهینه‌ سازی کود های کشاورزی و برداشت بیشتر محصولات کشاورزی از رونق قابل توجهی برخوردار شده است و اکثر شرکت ها و کارخانه های تولیدکننده فرآورده های معدنی این پودر سنگ را به صورت تخصصی تولید و ارائه می‌ نمایند.

همان طور که در مباحث قبل اشاره کردیم از انواع پودر سنگ ها که دارای حاوی کربنات کلسیم هستند می توان در صنعت کشاورزی بهره‌ برداری کرد چرا که این ترکیبات به صورت ۱۰۰ درصد کلسیم را در ساختار خود گنجانده و به راحتی می‌  توانند به خنثی کردن اسیدیته خاک و تنظیم ph خاک بپردازند.

شایان ذکر است که نحوه پردازش انواع پودر سنگ ها جهت استفاده در صنعت کشاورزی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد چرا که همین موضوع یکی از مهمترین دلایلی است که در نهایت تعیین کننده قیمت نهایی پودر سنگ ها در بازار می باشد.

در مجموعه صنعتی آروشا پودر برای بهره برداری بیشتر از پودر سنگ در مصارف کشاورزی، این محصولات معمولا در دانه بندی های بسیار ریزی ارائه می گردند که این موضوع مستلزم استفاده از فرایند های پردازشی شدید به کمک دستگاه های سنگ کوبی و در مراحل بعدی دستگاه های قوی میکرونیزه کردن می باشد و به همین دلیل  محصول عرضه شده در این مجموعه دارای تضمین کیفیت و تاثیرگذاری بسیار بیشتری در صنعت کشاورزی می باشد.

جهت تهیه انواع پودر سنگ مصارف کشاورزی ( پودر کربنات کلسیم کشاورزی ) نوع نیاز و دانه بندی و تناژ مدنظر را به کارشناسان فروش ما از طریق کانالهای ارتباطی زیر اعلام فرمائید.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.7 / 5. تعداد موافقین : 40

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت