فروش عمده کربنات کلسیم حفاری

نام دیگر کربنات کلسیم حفاری، لایستمون (Limestone ) است و مثل انواع دیگر گل‌ های حفاری برای استخراج کردن نفت از آن استفاده می‌ شود . کربنات کلسیم چون خاصیت قلیایی نیز دارد برای کم کردن اسیدیته هم به کار می‌ رود. شکل ظاهری آن سفید رنگ است و برای این‌ که بتوان از آن در حفاری چاه نفت استفاده نمود،
نیاز به کوبیده شدن توسط دستگاه‌ های غول‌ پیکری را دارد که توانایی پودر کردن با ظاهر پودر مش بندی شده‌ ای را دارا باشند. علاوه‌ بر آن این پودر چون قیمت بسیار پایینی دارد و به‌ وفور موجود است مصرف این ماده نسبت به سایر گل‌ های حفاری بیشتر شده‌ است.

فروش عمده کربنات کلسیم حفاری

انواع سنگ کربنات کلسیم

در عصر حاضر سه نوع از انواع سنگ های معدنی حاوی کربنات کلسیم حفاری شده و توسط صنایع مختلف استفاده می گردد. این سنگ ها با نام تجاری سنگ های آهکی، سنگ های گچ و سنگ های مرمر شناخته شده هستند و اغلب این سنگها دارای ناخالصی هستند.  جالب است بدانید تفاوت کلیدی بین انواع سنگهای کربنات کلسیم مخصوص سنگ های گچ و سنگ های آهکی این است که سولفات کلسیم در اجزای اصلی سنگ های گچ دیده می شود. با این وجود کربنات کلسیم جزو موارد اصلی موجود در سنگ های آهکی می باشد. سنگ های گچ در واقع کانی های معدنی هستند که به واسطه برخی از فرایند های طبیعی تولید شدند. سنگ های گچ جزو رایج ترین مواد معدنی سولفاتی هستند که با مشخصات فیزیکی و شیمیایی مشخص شده ای مورد استفاده قرار می گیرند و معمولاً دارای رنگ سفید و بی رنگ هستند و در برخی مواقع سایه های رنگی دیگر مانند قرمز، زرد و خاکستری در آنها دیده می شود. سنگ های آهک و مشتقات تولیدی آنها بیشتر در صنعت ساختمان سازی و با هدف خنثی کردن برخی از ترکیبات اسیدی در زمینه های متنوع مورد استفاده قرار می گیرند. در صنایع شیمیایی نیز مقدار بسیار زیاد این سنگ ها برای تولید اکسید کلسیم به کار گرفته می‌ شوند. سنگ های مرمر که شکل دیگری از سنگهای معدنی حاوی کربنات کلسیم هستند جزو سخت ترین محصولات می باشند و در واقع سنگی است که از طریق فرایند های دگرگونی تولید شده است و نتیجه همان فرایند تبلور مجدد سنگ های آهکی در فشار و دمای بسیار بالا می باشد. جالب است بدانید کیفیت پودر سنگ کربنات کلسیم حاصل از کوبش سنگ های مرمریت به میزان خلوص آنها بستگی دارد و این سنگ ها معمولاً تحت تاثیر باد، دما و آب حل می شوند و چرخه تولید آنها آغاز می گردد.

خرید و فروش پودر سنگ کربنات کلسیم

خرید و فروش پودر سنگ کربنات کلسیم در ایران رونق بسیار زیادی دارد زیرا صنایع مختلفی مصرف کننده این محصولات در حجم های تناژی هستند. خرید پودر کربنات کلسیم به صورت مستقیم از تولید کنندگان داخلی نسبت به خرید از واسطه ها برای تمامی صنعتگران به صرفه تر می باشد. مجموعه آروشا تولید کننده انواع پودرهای صنعتی از جمله کربنات کلسیم در مش بندی های مختلف می باشد و خرید به صورت غیر حضوری از طریق وب سایت های این شرکت برای تمامی صنعتگران مهیا می باشد.

نمایندگی فروش پودر کربنات کلسیم ارزان مش 1500
>>

فروش عمده کربنات کلسیم حفاری

کربنات کلسیم گل حفاری چاه نفت

کربنات کلسیم با فرمول CaCo³ تحت عنوان ماده ی وزن دهنده و اشباع کننده در عملیات حفاری مورد استفاده قرار می‌ گیرد که هدف از کاربرد آن نظارت و کنترل تراکم سیالات و اتلاف آن است. تهیه و تولید پودر آن با دانه‌ بندی های گوناگون جهت استفاده در گل حفاری انجام می‌ شود. همچنین برای زیادتر شدن تراکم دوغاب گل حفاری نیز استفاده می‌ شود. کربنات کلسیم به دلیل محلول بودن در اسید برای بارتلت نیز کاربرد دارد و گل حفاری بر طبق استاندارد مورد نیاز با عناصر مشخصی ترکیب‌ شده (در مش ۲۰۰ و ۳۰۰ ) و تولید آن صورت‌ گرفته و سپس به متقاضیان درخواست‌ کننده در داخل کشور و خارج از ایران صادر می‌ گردد.  پودر CaCo³ به‌ علت توانایی که در حل شدن با اسید دارد (چون ساختار مولکولی سازنده آن CaCo³ است ) در حفاری‌ های چاه نفت با گل حفاری ترکیب می‌ شود. این پودر چگالی پایینی دارد و برای سیالات تکمیل‌کننده و یا تعمیر کننده از آن در گل حفاری استفاده می‌ شود. در عملیات حفاری ممکن است هرزروی اتفاق بیفتد که برای کنترل آن یک روش مؤثر و با صرفه وجود دارد که آن استفاده از کربنات کلسیم حفاری است.

بسته بندی کربنات کلسیم حفاری

کربنات کلسیم یک نوع پودر میکرونیزه است و در حفاری چاه‌ های گاز و نفت از آن استفاده می‌ شود و این ماده در کنار دیگر گل‌ های حفاری جهت استخراج نفت خام مورد نظر به کار گرفته می‌ شود. بسته‌ بندی این پودر درون کیسه‌ های ۲۵ کیلو گرمی و همچنین پک‌ های ی ۱ کیلو گرمی با توجه به نیاز مشتری
برای فروش وجود دارد که می‌ توانید آن را از کارخانجات معتبر با امکان حمل بار به تمام نقاط کشور تهیه کنید. گروه صنعتی کارخانجات آروشا،بزرگترین تولیدکننده پودر کربنات کلسیم در کشور است و شما میتوانید با تماس با کارخانه بهترین کیفیت را تجربه کنید.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: / 5. تعداد رای:

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت