فروش پودر رنگی اخرا قرمز ممتاز در مشهد

4.9
(35)

اخرا خانواده ای از رنگدانه های ثبت شده است که اخرای زرد، اخرای بنفش، اخرای زرد مایل به قهوه ای و اخرای قرمز همگی جزء این رسته بشمار می آیند. عمده مواد تشکیل دهنده پودر رنگی اخرا قرمز را اکسید آهن است که رنگ زردی به آن می دهد و به لیمونیت مشهور می باشد.

مرکز فروش پودر اخرا قرمز

ویژگی های پودر اخرا

پودر رنگی اخرا قرمز از رنگدانه های طبیعی محسوب می شود که در ترکیباتش، اکسید آهن و مقادیری خاک رس و سیمان وجود دارد. پودر اخرا از آزاد شدن آهن با ظرفیت ۳ و ترکیب شدن با سیلیس و آلومین شکل می گیرد. اخراها عناصر باقیمانده ناشی از اکسیده شدن هستند که به شکل پوسته های هوازده شده در اندازه های مختلف وجود دارند. بطور معمول پودر رنگی اخرا قرمز میان رنگهای زرد تا نارنجی تیره یا قهوه ای قرار دارد و البته رنگهای بسیاری نیز به واسطه این رنگدانه ایجاد می شود.

نوعی از اخرا وجود دارد که در آن مقدار بالایی هماتیت یا اکسید آهن هیدراته دیده می شود و رنگ قرمزی معروف به قرمز اخرایی دارد. پودر اخرا مایل به قهوه ای است که می تواند تیره یا روشن باشد. نام این رنگ از گل اخرا گرفته شده است. از دیرباز خاک سرخ که جزء پیگمنت های اکسید آهن بشمار می رود، در صنعت رنگ و رنگ آمیزی بکار برده می شد. این احتمال میرود که از اولین کانیهایی باشد که انسان از آن در رنگ کردن لوازم و نقاشیها استفاده می کرده است.

تولید پودر رنگ گلماشی زرد مخصوص موزائیک و کفپوش
>>

نمایی از نمونه پودر اخرا قرمز

کاربرد های پودر رنگی اخرا قرمز

رنگ سازی، شیشه سازی، پلاستیک سازی، سرامیک سازی و مصالح ساختمانی و صنایع آرایشی، از جمله کاربردهای پودر های رنگی اخرا بشمار میروند. این ماده جهت تامین لعاب های کم رنگ، معتدل کردن رنگها و در رنگ روغن نیز بکار برده می شود. اما در صنعت کاغذ سازی آنرا در آب حل کرده و پس از ترکیب با الیاف کاغذ، خمیر رنگی حاصل می شود که در نهایت از آن کاغذ رنگی تهیه می کنند. اکسید های قرمز این ماده بطور گسترده در صنعت فولاد و مصالح فلزی بمنظور پوشاندن سطح بدنه اتومبیل، کشتی و کلیه محصولات فلزی دیگر استفاده می شود.

آنالیز شیمیایی پودر اخرا s3

Measure Element Measure Element
0.1 tio2 2.6 cao
0.44 na2o 0.55 k2o
2.99 so3 0.12 mgo
0.97 cl 74.8 fe2o3
4.12 loi 0.44 al2o3
9.2 sio2

تعیین کیفیت

در ایران پودر اخرا  با کیفیتهای مختلفی تولید می شود. جهت تعیین کیفیت پودر، می بایست میزان ناخالصی آن مشخص گردد. بطور قطع هر چه ناخالصی پودر کمتر باشد، کیفیت بهتری داشته و بدنبال آن رنگدهی مناسب تری خواهد داشت. اما این ناخالصی با اندازه گیری درصد وجود fe203 مشخص می شود. بنابراین درصد بالای fe203، نشان دهنده مرغوب بودن پودر خواهد بود. گروه صنعتی آروشا بهترین تولید کننده پودر رنگی اخرا قرمز ممتاز در مشهد می باشد که تولیداتی با ۷۵ درصد خالصی اکسید آهن به متقاضیان ارائه می دهد.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 35

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت