پودر کربنات کلسیم در صنعت کاغذ و مقوا سازی

محصول پودر کربنات کلسیم یک ماده معدنی سفید روشن است که در صنایع بسیار زیادی از آن استفاده می شود . صنعت کاغذ و مقواسازی یکی از آن صنایع مهمی است که از کربنات کلسیم میکرونیزه برای تولید خمیر کاغذ به عنوان پرکننده و همچنین ایجاد رنگدانه و پوشش در فرآیند تولید قلیایی استفاده می شود . دلیل اصلی استفاده از کربنات کلسیم در تولید کاغذ برای افزایش روشنایی ، حجم و سفیدی کاغذ و خمیر کاغذ است.

مرکز عرضه آهک میکرونیزه قم

مزایای استفاده از کربنات کلسیم در کاغذ سازی

تولید کاغذ با استفاده از چوب درختان از گذشته تا به امروز با ما بوده است . اما به دلیل صرف هزینه های بسیار زیادی که برای تولیدکنندگان دارد دیگر این روش کار ساز نیست . البته در کنار هزینه های زیاد باید رنگ تیره و کدر کاغذهای تولید شده از چوب و همچنین آسیب به طبیعت و محیط زیست را هم به دلیل قطع درختان و کاهش میزان اکسیژن در نظر گرفت . بنابراین استفاده از پودر کربنات کلسیم در صنعت کاغذ سازی که از جدید ترین روش های تولید کاغذ است که مزایای بسیار زیادی نسبت به روش های سنتی دارد.

پودر کربنات کلسیم یکی از بهترین مواد روشن کننده نسبت به سایر مواد معدنی است . کاغذ تولید شده با کربنات کلسیم می تواند هزینه های کمتری نیز داشته باشد و بنابراین مقرون به صرفه است. از کربنات کلسیم برای تولید کاغذ اسیدی و کاغذ قلیایی استفاده می شود که دلایل دیگری به غیر از روشنایی و سفیدی دارد از جمله باعث افزایش طول عمر کاغذ می شود و همچنین به دلیل سازگاری با محیط زیست موجب کاهش مصرف سلولز می شود و از آسیب زدن به طبیعت جلوگیری می کند. کربنات کلسیم که به سنگ آهک نیز معروف است بیشترین مقدار ماده معدنی روی زمین است که علاوه بر صنعت کاغذ و مقواسازی  می تواند به عنوان یک رنگدانه سفید در بسیاری از جوهرهای چاپی نیز استفاده شود.

پودر کربنات کلسیم در صنعت کاغذ و مقوا سازی

ویژگی های پودر کربنات کلسیم آروشا

کربنات کلسیم اولین انتخاب برای تولید کاغذ و خمیر کاغذ است. این ماده معدنی می تواند کاغذ سفید و روشن تری را برای شما فراهم کند. مجموعه صنعتی آروشا کلسیم کربنات با کیفیت بالا برای تولید کاغذ را در دو نوع کربنات کلسیم معدنی (GCC) و کربنات کلسیم رسوبی (PCC) به مشتریان خود ارائه می دهد. از دیگر مزایا پودر کربنات کلسیم میکرونیزه روشنایی و سفیدی بالایی است که  نسبت به کلسیم کربنات رسوبی و سایر محصولات موجود در بازار برخوردار است. همچنین از نظر قیمت نیز به صرفه تر است .
پودر کربنات کلسیم برای ساخت کاغذ و مقوا ضمن کاهش هزینه های تولید، استحکام و دوام مقوای تولیدی را نیز افزایش می دهد. هر چه درجه خلوص و سفیدی کربنات کلسیم بیشتر باشد، کاغذ تولید شده محکم ، صاف تر و درخشان تر است. بنابراین به کارخانه های تولید کاغذ و مقوا توصیه می شود از پودر کربنات کلسیم با کیفیت و سفیدی مناسب استفاده کنند. پودر کربنات کلسیم سفید کارخانه آروشا یکی از بهترین گزینه ها برای تامین پودر کربنات کلسیم مقواسازی می باشد زیرا رنگ روشن و کیفیت بالای پودر تولیدی این برند کارخانه ها را از تهیه پودرهای PCC معاف می کند.

صادرات کربنات کلسیم مقواسازی

همانطور که اطلاع دارید ، تولید کاغذ از تنه درختان از سالیان گذشته مرسوم بوده است .  تولید مقوا  از چوب هزینه ها و آسیب های زیادی را به محیط زیست و زندگی بشر وارد می کند. تولید کاغذ و مقوا با پودر کربنات کلسیم علاوه بر کاهش هزینه های تولید و جلوگیری از آسیب به محیط زیست بر کیفیت نهایی محصول نیز تاثیر مثبت دارد. کاغذ و مقوای تولید شده با این ماده معدنی نسبت به کاغذهای بدست آمده از چوب ظاهر صاف و رنگ روشن تری دارد.
با توجه به کیفیت مناسب پودر کربنات کلسیم ایران در تولید مقوا و کاغذ و همچنین تاثیر مستقیم کیفیت این پودر بر کیفیت کاغذ و مقوای تولیدی، ایران یکی از صادرکنندگان برتر این پودر معدنی است. این پودر معدنی در کشورهای همسایه قابل خرید و فروش می باشد و کارخانه های تولید کننده پودر کربنات کلسیم آن را در مش های مختلف و در بسته بندی های ویژه صادراتی عرضه می کنند. صادرات این پودر معدنی به عراق اغلب از طریق مرزهای مشترک صورت پذیرفته و به دلیل حمل و نقل ارزان بسیار مقرون به صرفه می باشد.

پخش کلی پودر کربنات کلسیم پوشش دار
>>

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: / 5. تعداد رای:

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت