پودر کربنات کلسیم میکرونیزه

4.9
(68)

مجموعه بزرگ کارخانجات آروشا بعنوان بزرگترین تولید کننده پودر کربنات کلسیم میکرونیزه افتخار دارد تامین بخش عمده ای از نیاز صنایع کشور به این پودر مهم را بر عهده دارد . بدلیل کیفیت مناسب و رعایت استانداردهای اروپا در تولید کربنات کلسیم هر ساله با توسعه خط تولید پاسخگوی نیاز مشتریان گرامی بوده ایم .

پودر کربنات کلسیم میکرونیزه

تفاوت و شباهت کربنات کلسیم میکرونیزه صنعتی و خوراکی

پودرهای میکرونیزه کربنات کلسیم جزو مفیدترین و همه کاره ترین مواد شناخته شده برای بشر هستند که تقسیم بندی این محصولات در دو نمونه کربنات کلسیم صنعتی و کربنات کلسیم خوراکی جزو رایج‌ ترین تقسیم بندی ها می باشد. بین این دو ترکیب از جنبه های مختلف تفاوت و شباهت هایی وجود دارد که در ادامه مطلب با معرفی هر یک از آنها به شباهت ها و تفاوت این محصولات می پردازیم. فرمول شیمیایی و منبع تولید کربنات کلسیم صنعتی و خوراکی یکسان می باشد و این مهم ترین شباهت بین این ترکیبات در بین صنعتگران است. الزامات مواد خام برای تولید انواع کربنات کلسیم خوراکی و صنعتی با یک دیگر متفاوت است. به عنوان مثال سنگ معدنی برای تولید کربنات کلسیم با درجه خوراکی و برای تولید فرآورده های غذایی باید از کیفیت بالا و خلوص بالایی برخوردار باشد.

در فرایند تولید کربنات کلسیم خوراکی اجازه ورود آلودگی ها و ناخالصی ها داده نمی شود. همچنین فرایند بسته بندی این پودرهای میکرونیزه با دقت و توانایی بیشتری انجام می پذیرد. بنابراین می توان گفت انتخاب سنگ معدن با کیفیت برای تولید کربنات کلسیم درجه غذایی برخلاف کربنات کلسیم صنعتی آسان نمی باشد. قیمت کربنات کلسیم صنعتی و خوراکی نیز متفاوت می باشد هر چقدر کیفیت سنگ معدن کربنات کلسیم، خلوص و سفیدی بیشتری داشته باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. به طوری که می ‌توان گفت قیمت کربنات کلسیم گرید خوراکی گران تر از نمونه های صنعتی می باشد.

نکات مهم برای کاهش قیمت خرید کربنات کلسیم زیره کفش
>>

پودر کربنات کلسیم میکرونیزه

موارد مصرف کربنات کلسیم صنعتی و خوراکی

موارد مصرف کربنات کلسیم صنعتی و خوراکی نیز با یکدیگر تفاوت های بسیار زیادی دارند. کربنات کلسیم خوراکی بیشتر به عنوان مکمل غذایی در تولید محصولاتی همچون تنظیم کننده، خمیر عامل پخت، حجم دهنده و اصلاح کننده شیرینی آدامس، محصولات آردی، بیسکویت ها، محصولات لبنی و غلات مورد استفاده قرار می گیرند. البته این ترکیبات در تولید داروهای حاوی کربنات کلسیم مورد استفاده قرار می‌ گیرند. این دارو ها برای بیمارانی مورد استفاده قرار می‌ گیرند که سطح کلسیم خون شان پایین است. به عنوان مثال بیماران مبتلا به پوکی استخوان و کم کاری تیروئید باید از این داروها استفاده نمایند. کربنات کلسیم صنعتی معمولاً برای تولید کاغذ، رنگ، پلاستیک ، پلاستیک و سایر تولیدات صنعتی به کار گرفته می شود. این ترکیبات همچنین برای تولید سایر مواد شیمیایی، آفت کش ها و کودهای کشاورزی نیز کاربرد دارند.

کربنات کلسیم چیست ؟

کربنات کلسیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول CaCO3 است. این یک ماده معمولی است که در سنگها به عنوان مواد معدنی کلسیت و آراگونیت یافت می شود (بیشتر به عنوان سنگ آهک، نوعی از سنگ رسوبی که عمدتا از کلسیت تشکیل شده است) کربنات کلسیم جزء اصلی مروارید و پوسته های موجود در موجودات دریایی، حلزون ها و تخم مرغ ها است . کربنات کلسیم ماده فعال در آهک کشاورزی است. هنگامی ایجاد می شود که یون های کلسیم در آب سخت به واکنش با یون های کربناته برای ایجاد آهک تبدیل می شوند. استفاده اصلی از کربنات کلسیم در صنعت و ساخت و ساز، یا به عنوان یک مصالح ساختمانی می باشد . سنگ آهک (کربنات کلسیم) مهمترین ماده اولیه برای تولید سیمان است.

فروش پودر کربنات کلسیم کریستال
>>

فرآیند تولید پودر کربنات کلسیم میکرونیزه

پودر کربنات کلسیم میکرونیزه

پس از تمیز کردن و شستشوی سنگ کربنات کلسیم ، سنگ های سفید با کیفیت بالا وارد دستگاه خردایش اولیه می شوند. در ادامه مواد خام با کیفیت بالا و سفید رنگ کلسیت که خرد شده و غربال شده اند وارد خرد کن ثانویه می شود. اندازه ذرات خرد شده کلسیت در خرد کن ثانویه کمتر از 3-6 میلی متر است. در ادامه سنگ های خرد شده وارد آسیاب بال میل می شوند . و مورد خردایش میکرونیزه قرار می گیرند . در ادامه توسط خاصیت مکش پنوماتیک ذرات پودری کربنات کلسیم وارد دستگاه های جداساز و طبقه بندی ذرات می شوند . در این قسمت می توان دانه بندی پودر میکرونیزه را از مش 200 تا 3000 تنظیم و محصول مورد نظر را استخراج نمود . پودرهای درشت خارج از مش موردنظر در فرآیند بازیابی مجدد به چرخه اولیه برگشته و مورد خردایش مجدد قرار می گیرند . سیستم تولید پودر میکرونیزه به صورت یک چرخه بسته عمل نموده و تا حصول محصول مورد نظر چرخه تولید تکرار می گردد . در انتها بنا بر درخواست مشتری پودر میکرونیزه در بسته بندی و دانه بندی مشخص قرار گرفته و آماده بارگیری می شود .

آنالیز فیزیکی کربنات کلسیم 400 مش

Element Measure
appearance white micronized powder
whiteness 95.5%
moisture 0.2%
specific gravity 2.7
ph value 9
oil absorption 22

نحوه سفارش پودر کربنات کلسیم میکرونیزه

جهت سفارش پودر کربنات کلسیم میکرونیزه، شما می‌توانید با شرکت آروشاپودر تماس بگیرید. آروشاپودر به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پودرها و مواد شیمیایی در صنعت، تمام تلاش خود را برای ارائه محصولات با کیفیت و خدمات بهتر به مشتریان خود می‌کند. با توجه به نیازهای شما، می‌توانید مشخصات محصول مورد نظر خود را برای تیم فروش آروشاپودر اعلام کنید. این مشخصات می‌تواند شامل ابعاد مورد نیاز پودر، مقدار مورد نیاز، و هر ویژگی دیگری که برای شما اهمیت دارد، باشد. تیم فروش آروشاپودر با توجه به این مشخصات، به شما اطلاعات کامل در مورد محصول و قیمت آن را ارائه خواهند کرد. همچنین، آروشاپودر توانایی تولید پودر کربنات کلسیم میکرونیزه با ظرفیت و اندازه‌های مختلف را داراست، بنابراین می‌توانید مورد نیاز خود را مشخص کنید. با اعتماد به آروشاپودر، شما می‌توانید از محصولات با کیفیت و خدمات حرفه‌ای دریافت کنید.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 68

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت