کارخانه تولید کلسیم کربنات

مجموعه صنعتی کارخانجات آروشا با در اختیار داشتن معادن کربنات کلسیم با کیفیت مناسب و برخورداری از تاسیسات تولید پیشرفته و پرسنل ماهر ،  اقدام به تولید کلسیم کربنات در دانه بندی (MESH) مختلف از کلوخه تا میکرونیزه می نماید. شما مشتریان گرامی از طریق کارخانه تولید کلسیم کربنات آروشا می توانید خرید پودر درجه یک  را تجربه نمائید .

کارخانه تولید کلسیم کربنات

ساختار و روش تولید کربنات کلسیم نانو

کربنات کلسیم نانو یکی از جدیدترین گرید های کربنات کلسیم مصنوعی است که نسبت به سایر انواع کربنات کلسیم کارایی بیشتری را از آن خود می نماید. این محصولات دارای ویژگی های منحصر به فرد و شاخصی هستند که اصلی ترین ویژگی آنها اندازه بسیار کوچک قطر ذرات این محصولات می باشد. قطر ذرات کربنات کلسیم نانو کمتر از ۱۰۰ نانومتر است که کربنات کلسیم زمینی یا طبیعی را نمی توان تا این اندازه و با این دقت آسیاب کرد . بنابراین کربنات کلسیم نانو حتماً باید از کربنات کلسیم رسوبی باشد و توسط روش های شیمیایی در کارخانه ها تولید گردد.

ساختار نانو کربنات کلسیم همانند کربنات های کلسیم دیگر است و در ساختار تولید این محصولات عنصر کلسیم، کربن و اکسیژن وجود دارد و فرمول شمیایی آنها دقیقا همان فرمول شیمیایی کربنات کلسیم معمولی می باشد. اما به دلیل ریز بودن ذرات کربنات کلسیم نانو سطح تماس و در نتیجه تاثیر آن در ترکیب با مواد دیگر چندین برابر می گردد و به همین دلیل صنعتگران و تولیدکنندگان معتقد هستند که کارایی و تاثیرگذاری کربنات کلسیم نانو نسبت به سایر انواع کربنات کلسیم بیشتر می باشد.

کربنات کلسیم نانو دارای ظاهر سفید رنگ همراه با بلور های بسیار شفاف می باشد. این ترکیبات بدون بو و عملاً در آب نامحلول هستند و نقطه ذوب آنها تا 825 درجه سانتیگراد گزارش شده است. مورفولوژی ذرات کربنات کلسیم نانو به شکل شش ضلعی و مکعب دیده می‌ شود و این ماده شیمیایی از نظر بهداشتی هیچگونه سمیتی ندارد و برای کاربرد های گوناگون ایمن می باشد.

برای تولید نانو کربنات کلسیم معمولاً از طریق فرایند رسوب نیترات کلسیم و محلول کربنات سدیم اشباع شده استفاده می گردد. کربنات کلسیم نانو در اولین مرحله تولیدی به دلیل رسوب از محلول آبی حالت خمیری شکل به خود می دهد و برای تولید پودر های میکرونیزه این محصول حتما باید اول خشک شود. تولید این ماده نسبت به سایر کربنات ها دشوارتر می باشد و در حجم های کمتر انجام می پذیرد و به همین دلیل قیمت این محصولات بسیار بالاتر از دیگر کربنات های کلسیم است.

کارخانه تولید کلسیم کربنات

فروش کلسیم کربنات مخصوص صنایع

تولید و فروش کلسیم کربنات مخصوص صنایع، جزو اقدامات ویژه مجموعه صنعتی آروشا پودر است که با هدف رفع نیاز صنایع وابسته در داخل کشور به فعالیت مشغول می‌ باشد. در آروشا پودر، از بهترین تجهیزات و دستگاه ها برای تولید و فرآوری انواع کلسیم کربنات میکرونیزه در مش بندی های مختلف استفاده می‌ شود و همین پارامتر باعث شده است که این محصولات در نمونه های متفاوت نیاز بسیاری از صنایع را برطرف سازند. کلسیم کربنات میکرونیزه در بسیاری از صنایع مانند صنایع تولید کود های کشاورزی، صنایع ساختمان سازی، صنایع محصولات دارویی و آرایشی بیشترین کاربرد را به خود اختصاص می‌ دهند.
تولید کلسیم کربنات میکرونیزه با کیفیت عالی از سنگ های معدن کربنات کلسیم یکی از فعالیت های مهم کارخانه تولید کلسیم کربنات آروشا در عرصه صنعت می باشد. کارخانه تولید کلسیم کربنات آروشا بخش عظیمی از نیاز صنایع و کشاورزی و دامداری سراسر کشور را به پودر کربنات کلسیم تامین می نماید .

کربنات کلسیم مستربچ فیلم های پلیمری
>>

کاربردهای کربنات کلسیم

کربنات کلسیم به عنوان یک ماده معدنی دارای کاربرد های فراوان می باشد که می توان آن را هم به صورت خام و هم به صورت فراوری شده مورد استفاده قرار داد. همچنین کربنات کلسیم ماده اولیه در تولید آهک است . سالیانه میلیون ها تن کلسیم کربنات برای تولید آهک هیدارته ، آهک زنده ، آهک ساختمانی و … مصرف می گردد. کربنات کلسیم خالص می‌تواند از سنگ مرمر تولید شود یا اینکه می‌تواند بوسیلهٔ عبور دادن دی اکسید کربن از درون محلول کلسیم هیدروکسید بوجود آید.کربنات کلسیم در اثر حرارت با از دست دادن CO2 به آهک تبدیل می‌شود که از آن در کارهای ساختمانی، در صنعت استخراج آهن و تولید فولاد به‌عنوان کمک ذوب و برای تهیه کاربید کلسیم استفاده می‌شود.
از آهک در کشاورزی برای اصلاح خاک و تنظیم PH آن نیز استفاده می‌شود. از کربنات کلسیم در صنایع کاشی و سرامیک مخصوصاً صنعت لعاب سازی استفاده می‌شود. به دلیل تشکیل یوتکتیک، نقطه ذوب مجموعه را پایین آورده و به هنگام استفاده در لعاب، ضریب انبساط حرارتی لعاب را پایین می‌آورد. کلسیم کربنات یکی از پرکاربردترین مواد معدنی است که در صنایع کاغذ، پلاستیک‌ها، رنگ‌ها و پوشش‌ها هم به عنوان پرکننده و هم پوشش رنگی (به علت رنگ سفید مخصوصش) کاربرد دارد. در صنعت کاغذ سازی به خاطر روشنایی بالا و پراکندگی نورش در تمام دنیا با ارزش است و از آن به عنوان یک پرکننده ارزان استفاده می‌شود تا سطح کدر کاغذ را روشن کند.

منابع کلسیم کربنات

منابع زمین شناختی : کلسیت، آراگونیت منابع معدنی کلسیم کربنات خالص هستند. منبع مهم صنعتی کلسیم کربنات ، سنگ آهک حاوی گچ، مرمریت و تراورتن است.
منابع زیست شناختی : پوسته تخم مرغ ، صدف حلزون و صدف دریایی به صورت غالب از کلسیم کربنات تشکیل شده و می توان بعنوان منابع صنعتی مورد استفاده قرار داد. پوسته صدف خوراکی یک  منبع مغذی حاوی کلسیم است که در صنعت نیز برای همین منظور کاربرد دارد. سبزیجات سبز تیره مانند کلم بروکلی حاوی میزان قابل توجهی کلسیم کربنات غذایی است، البته از سبزیجات نمی توان به عنوان منبع صنعتی استفاده کرد.
فرازمینی : فراتر از زمین احتمال قوی وجود کلسیم کربنات در مریخ وجود دارد. علائم کلسیم کربنات بیشتری نیز در موقعیت دهانه های آتشفشانی گوسف و هویگنس شناسایی شده است. این شواهد وجود آب بر مریخ را در گذشته اثبات می کند.

ثبت سفارش کارخانه تولید کربنات کلسیم

چنانچه نیازمند خرید پودر میکرونیزه کربنات کلسیم با کیفیت بالا برای واحد صنعتی خود می باشید ، با مشاوران فروش مجموعه ما ارتباط برقرار فرمائید.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: / 5. تعداد رای:

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت