کربنات کلسیم هیدراته و کاربردهای صنعتی آن در تولید مواد شیمیایی

4.9
(50)

کربنات کلسیم هیدراته به عنوان پرمصرف ترین ماده اولیه در صنعت قلمداد می ‌شود، این ترکیبات برای اثربخشی بیشتر در کاربرد های مختلف به اندازه های بسیار کوچک خرد می شوند و در واقع با نام تجاری کربنات کلسیم میکرونیزه با ظاهری یکدست و یکنواخت ارائه می گردند.

کربنات کلسیم هیدراته

روش تولید کربنات کلسیم ریزدانه

شاید برای تمامی صاحبان مشاغل مختلف سوالاتی در مورد روش تولید کربنات کلسیم ریزدانه مطرح شود، این نوع ترکیبات بعد از فرایند های پردازش مختلف بر روی سنگ های معدنی کلسیت، مرمر، گچ، دولومیت و آهک تولید می‌ شوند و مهمترین مراحل تولید آنها در معادن و در کارخانه های فرآوری پودر های میکرونیزه انجام می پذیرد.

استخراج سنگ های معدنی از ذخایر با کیفیت اولین اقدامی است که کیفیت نهایی تولیدات را تامین می نماید، به عبارت ساده ‌تر شرکت‌ های تولیدکننده فعال با دانستن اطلاعاتی از علم مواد و به دست آوردن مشخصاتی از معادن در سراسر کشور به راحتی می توانند کربنات کلسیم با درجه خلوص بالا را برای فرآوری و پردازش انتخاب نمایند و در ادامه مراحل در کارخانه ‌ها فرآیند های راحت‌تر با هزینه های پایین تری برای فرآوری این ترکیبات انجام پذیرفته و در نهایت بهترین محصولات با ارزان ترین قیمت های ارائه می گردند.

معروفترین بازار تولیدی پودر کلسیم کربنات
>>

آنالیز فیزیکی کربنات کلسیم 2500 مش کوتد

Element Measure
appearance white micronized powder
whiteness 95.5%
moisture 0.2%
specific gravity 2.7
ph value 9
oil absorption 30
stearic asid % 1.00- 0.70

کاربرد کربنات کلسیم میکرونیزه

کاربرد کربنات کلسیم میکرونیزه در اکثر صنایع به دلیل گرانولومتری بسیار ظریف این ترکیبات می باشد، این فرآورده های معدنی با اندازه ذرات بسیار ریز به ماتریس مواد اولیه در صنایع مختلف نفوذ کرده و اثرات مثبتی را در آنها ایجاد می نمایند، به عنوان مثال این ترکیبات در تهیه انواع رنگ های صنعتی و پوشش های رنگی جایگاه ویژه‌ ای دارند و به عنوان یک پر کننده سطح،  قابل استفاده هستند؛ استفاده از این ترکیبات باعث کاهش مصرف دی اکسید تیتانیوم و در نهایت کاهش هزینه‌ های تولید می شود.

این ترکیبات در صنعت کاغذ سازی هم با هدف کاهش مصرف سولولز و مواد سفید کننده نوری به بهره برداری رسیده و ویژگی ‌های فنی بهتری به جای دیگر پرکننده ها فراهم می آورند.

قیمت پودرکربنات کلسیم

در بحث تولید انواع کربنات کلسیم نحوه میکرونیزه کردن این تولیدات بیشترین زمان را از تولیدکنندگان طلب می کند و به عبارتی می توان گفت بیشترین تاثیر را در تعیین قیمت نهایی این تولیدات نیز دارد؛ در حال حاضر قیمت پودر کربنات کلسیم در مش بندی های با بزرگترین عدد یعنی ۳۵۰۰ مش، بسیار بالا معرفی می گردد و این ترکیبات جزو گران ترین نوع کربنات کلسیم قلمداد می ‌شوند.

در صورتی که قیمت این تولیدات در مش بندی های بسیار پایین یعنی مش بندی های 100 به عنوان ارزانترین ترکیب در صنایعی همچون ساختمان سازی به مصرف می رسند.

به صورت کلی یکی از مهمترین فاکتور ها در بحث قیمت‌ گذاری انواع کربنات کلسیم همان اندازه ذرات این تولیدات است که باید بر اساس واحد های اندازه گیری استاندارد سنجیده و به صورت دقیق مشخص گردد.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 50

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت