آهک خالص: کیفیت و بهره‌وری در یک محصول

4.9
(50)

آهک خالص یک ترکیب کلسیم دار است که به صورت اکسید کلسیم معرفی می گردد و از طریق خالص سازی سنگ های کربنات کلسیم تولید می شود؛ این محصولات به صورت پودری میکرونیزه قابل استفاده هستند و در واقع مشخصات فنی متفاوتی به خود اختصاص می دهند.

آهک خالص

خاصیت ضدعفونی آهک

خاصیت ضدعفونی آهک باعث شده گاوداری ها و مرغداری ها با استفاده از محلول آنها میکروب زدایی کنند، این ترکیبات قادر هستند تمامی بو های نامطبوع در محل های پرورش دام و طیور را از بین ببرند و معمولاً در ورودی سالن های پرورشی حوضچه‌ های به وجود می‌ آید که در داخل آن محلول از اهک قرار می‌ دهند، این مایع یکی از بهترین مواد گندزدا جهت جلوگیری از شیوع عوامل بیماری زا به داخل سالن ها می باشد؛ البته از خاصیت ضدعفونی آهک بسیار بیشتر بهره برداری می گردد و این ترکیبات با همین ویژگی در صنعت تصفیه آب های آشامیدنی هم به مصرف می رسند.

دانه بندی آهک کلوخه بر حصب نوع مصرف

سایز و اندازه نام فارسی نام انگلیسی
mm 65-203 آهک کلوخه بزرگ lumpe lime
64 mm > آهک کلوخه بادامی (خردایش شده) pebble or crushed lime

آهک ساختمانی

آهک ساختمانی به صورت خام یا فرآوری شده در این صنعت مهم از گذشته تاکنون به بهره برداری رسیده است، از این ترکیبات برای تهیه ملات، ایزوله کردن استخر، ساخت نما و تولید مصالح ساختمانی همچون آجر و بتن استفاده می شود؛ ترکیب آهک و سیمان برای درزگیری هم در این صنعت قابل اهمیت می باشد.

آهک ساختمانی از نظر مشخصات و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی و همچنین روش های فرآوری بسیار متنوع می باشد و این اطلاعات برای آن دسته از تولیداتی به کار گرفته می شود که به صورت آهک پخته شده، آهک شکفته، آهک هیدرولیک ارائه می گردند؛ حالت متخلخل آهک برای هدایت رطوبت از دیگر مصالح ساختمانی هم قابل توجه بوده و باعث محافظت از آنها می شود، همچنین این ویژگی اهک در برابر رطوبت نوع خاصیت خود ترمیمی را ایجاد می نماید و چنانچه ترکی در مصالح حاوی آهک ایجاد شود با جذب رطوبت از خسارت های آنها کاسته می‌ شود.

آهک های فرآوری شده هم در کنار انواع آهک خالص در این صنعت به بهره‌برداری می‌ رسند که آهک هیدراته باکیفیت بهترین گزینه در این میان می باشد، این ترکیبات به مرور زمان با جذب گاز دی اکسید هوا تغییر ماهیت داده و به کربنات کلسیم که یک سنگ معدنی بسیار سخت و مستحکم هستند تبدیل می شوند.

فروش آهک زنده

فروش آهک زنده و حمل و نگهداری این محصولات در قیاس با آهک هیدراته دشوارتر می باشد و به همین دلیل در بازار، تقاضا برای خرید آهک هیدراته بسیار بیشتر است؛ آهک زنده در مقایسه با نمونه های فرآوری شده دارای میزان واکنش پذیری بسیار بیشتری است و به همین دلیل نمی‌ توان از آنها در هر محیطی نگهداری کرد چرا که به محض وجود رطوبت یا آب این ترکیبات وارد واکنش شده و فراورده های دیگری تبدیل می شوند.

فروش آهک در نمونه های مختلف در مجموعه صنعتی اروشا پودر در شرایط خاص انجام می پذیرد و شما مشتریان گرامی بدون هیچ گونه محدودیتی می‌ توانید در این میان ثبت سفارشات خود را انجام دهید.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 50

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت